powiat cieszyński

Robi wrażenie

today14.07.2023 09:13

Tło
share close

Z klocków LEGO zbudowali skocznię w Malince! Do wystawy budowli z klocków w Wiśle, dołączyła nowa makieta.

To skocznia narciarska im. Adama Małysza w Malince czyli największa skocznia narciarska w Beskidzie Śląskim. Jak mówi współtwórca wystawy, w tym także skoczni, Rafał Szymański, została zbudowana z 70 tys. klocków LEGO w skali 1:120. Posłuchaj

 
W projekt tworzenia skoczni zaangażowanych było 7 osób, które pracowały nad nim 3 miesiące. Do budowy skoczni użyto ponad 100 kształtów klocków LEGO, które w makiecie występują w kilkunastu różnych kolorach. Ponadto na makiecie można zobaczyć figurkę zawodnika podczas „wychodzenia z progu”.
 
Odsłonięcia makiety dokonali wspólnie burmistrz Tomasz Bujok oraz dyrektor prawdziwej skoczni w Wiśle Malince  Andrzej Wąsowicz. Chwilę później obiekt stworzony z klocków podziwiali już zwiedzający wystawę. Posłuchaj
 
Wystawa Budowli z Klocków LEGO dostępna jest w domu handlowym Świerk, przy wiślańskim deptaku. Oprócz skoczni znajdują się tam także miniatury innych atrakcji turystycznych w Wiśle jak Zameczek Myśliwski Habsburgów, wiadukt kolejowy w Łabajowie czy figura niedźwiadka na kuli.
 
Inne atrakcje wystawy to postać 3-metrowego Tie Fightera czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych statków z sagi Star Wars. Do uzyskania tak spektakularnego efektu wykorzystano 150 000 kultowych klocków.

Na wystawie zobaczyć można również makiety inspirowane scenami z ulubionych bajek takich jak Świnka Peppa, Psi Patrol, Kubuś Puchatek i Przyjaciele, Smerfy oraz Pingwiny z Magdagaskaru.

Twórcy wystawy odwzorowali również figurę znanego i lubianego skoczka narciarskiego, zawodnika klubu WSS Wisła – Piotra Żyły. Reprezentant Polski został odtworzony w skali 1:1 z 70 000 klocków LEGO.

Napisane przez: Izabela Janoszek