powiat cieszyński

Motocyklista „zainkasował” 17 punktów karnych

today23.09.2025 14:20

Tło
share close

Dwa wypadki, blisko trzydzieści kolizji, nietrzeźwi kierujący oraz motocyklista, który dopuścił się niebezpiecznego zachowania na drodze. To bilans działań cieszyńskich policjantów od piątku do niedzieli.

Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze poza tym, że zabezpieczali Rajd Śląska, nadzorowali drogi naszego powiatu i reagowali na każde niebezpieczne zachowanie. Niestety, nie obyło się bez wypadków i nietrzeźwych uczestników ruchu.

Pierwsze poważne zdarzenie miało miejsce w sobotę o godzinie 5:30 w Skoczowie. 53-letnia kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 57-letniemu motorowerzyście. W wyniku zderzenia poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Kolejny wypadek wydarzył się tego samego dnia, o godzinie 10:40 w Wiśle Malince. Podczas jazdy w grupie rowerzystów 36-latek rozpoczął hamowanie. Jadący tuż za nim 46-letni rowerzysta nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jego roweru. W zdarzeniu najbardziej ucierpiał właśnie 46-latek, który również trafił do szpitala.

Policjanci  systematycznie kontrolują też najważniejsze ciągi komunikacyjne w regionie, korzystając z wideorejestratorów. Podczas weekendu zatrzymali m.in. 23-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego, który kierując  motocyklem znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość i popełnił szereg wykroczeń. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1700 złotych oraz 17 punktami.

W sumie od piątku do niedzieli doszło do 28 kolizji – 19 na drogach publicznych i 9 poza nimi. Aż cztery zdarzenia spowodowały osoby nietrzeźwe. Policjanci zatrzymali łącznie 9 nietrzeźwych uczestników ruchu: 6 kierowało samochodami, a 3 rowerami.

 

Autor: Izabela Janoszek