Ale Kultura

Witold Mazurkiewicz-dyrektor Teatru Polskiego oraz Jacek Obstarczyk-dyrygent orkiestry La Nostra Banda.

today15.05.2026 9

Tło
share close

Przenosimy się do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, przed nami dwa wyjątkowe wydarzenia orkiestry La Nostra Banda.

La Nostra Banda to orkiestra Teatru Polskiego, która jest wspólną inicjatywą dyrektora Teatru Polskiego, Witolda Mazurkiewicza oraz trzech znakomitych muzyków: Krzysztofa Kokoszewskiego, Jacka Stolarczyka i Jacka Obstarczyka (są to absolwenci Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, laureaci prestiżowych konkursów). 

Już 20 maja odbędzie się koncert pt „Beethoven w Teatrze” i już samym tytułem zapowiada, że czeka nas coś więcej niż koncert symfoniczny.  Drugą propozycję zaplanowano na 1 czerwca a będzie to  „Koncert Familijny”  w wykonaniu The Threex i La Nostra Bandy, który otworzy scenę także dla młodszej publiczności i całych rodzin. 

Dlaczego koncerty La Nostra Bandy w Teatrze Polskim są czymś więcej niż klasycznymi wydarzeniami muzycznymi? 

O tym opowiedzą nasi goście-Witold Mazurkiewicz dyrektor  Teatru Polskiego oraz dyrygent La Nostra Bandy Jacek Obstarczyk.
Zapraszamy na rozmowę o muzyce, teatrze i pomysłach, które sprawiają, że są to wydarzenia znacznie wykraczające poza ramy tradycyjnego koncertu symfonicznego.

  • cover play_arrow

    Witold Mazurkiewicz-dyrektor Teatru Polskiego oraz Jacek Obstarczyk-dyrygent orkiestry La Nostra Banda. Monika Piasecka

W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej symfoniczne brzmienia spotykają się z aktorami, opowieściami i emocjami. Tu muzyka staje się częścią scenicznej historii, a koncert zamienia się w pełen teatralnych elementów spektakl. 

 

Autor: Zdjęcie autora Monika Piasecka
[email protected]

Ale KulturaGość Radia BIELSKO