Trudna rekrutacja. W pierwszym etapie nie zakwalifikowało się 601 uczniów
Zamknięto pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Bielsku-Białej. Jak mówił na naszej antenie wiceprezydent miasta, w systemie zarejestrowało się ponad 5 tys. osób, wcześniej było to 3,5 tys. uczniów. Tak duża różnica wynika z tego, że do szkół ponadpodstawowych "idzie" półtora rocznika. To efekt reformy oświaty, gdy zlikwidowano gimnazja i przywrócono 8-klasową szkołę podstawową. - Oczywiście, już wcześniej zadziałaliśmy w takim kierunku, aby doprowadzić do tego, by tych miejsc było […]