5. edycja akcji. W całym kraju przygotowano milion sadzonek
Tuż po weekendzie akcja #sadziMY.
Tuż po weekendzie akcja #sadziMY.
Dziś w Grodźcu (gm. Jasienica) rozpoczęło się wielkie drążenie w poszukiwaniu wód geotermalnych. 36-metrowa wiertnia będzie pokonywać kolejne metry na głębokość blisko 2 km.
To przedstawienie familijne. Skierowane do widzów od czwartego roku życia w górę! Teatr Lalek Banialuka przygotował ostatnią w tym roku premierę, zatytułowaną "O mniejszych braciszkach św. Franciszka" .
Na ostatniej sesji miejskiej w Bielsku-Białej przegłosowano zmiany w opłatach obowiązujących na cmentarzach komunalnych. Zmiany dotyczą dwóch typów opłat; za miejsce z grobem urnowym prefabrykowanym oraz miejsce z grobem murowanym dwuosobowym.
Bielsko-Biała: kierowcy pomstują na przejazd ul. Grażyńskiego. Z powodu realizacji inwestycji wprowadzono tam ruch wahadłowy (sterowany sygnalizacją świetlną).
Ta przykra "przygoda" spotkała 16-latka przechodzącego ulicą Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach.
Bielsko-Biała: zakończyła się rewitalizacja pofabrycznego kompleksu przy ul. Dmowskiego. Stworzono tam m.in. Centrum Seniora.
W końcówce września na całym świecie zwraca się uwagę na choroby kardiologiczne, m.in. poprzez Światowy Dzień Serca.
Pociągi powrócą na trasę ze Skoczowa do Bielska-Białej. Dziś (28.09) podpisano umowę na rewitalizację linii nr 190.