Budują odcinek S1. Będą zmiany w czwartek
2 listopada, czyli w najbliższy czwartek, na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ma to związek z budową odcinka drogi ekspresowej.
2 listopada, czyli w najbliższy czwartek, na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ma to związek z budową odcinka drogi ekspresowej.
Ponad 4 godziny trwała akcja gaśnicza w Bielsku-Białej przy ul. Okulickiego. Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu domu jednorodzinnego. W momencie przyjazdu straży właściciel był na zewnątrz. Miał ślady poparzenia twarzy, trafił pod opiekę ratowników pogotowia. Akcję gaśniczą prowadziły 4 jednostki z JRG i strażacy-ochotnicy z dzielnicy Kamienica. Spaliło się wyposażenie poddasza i okna dachowe. Oszacowane straty wynoszą 300 tys. złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.
W rejonach niektórych cmentarzy w Bielsku-Białej od wtorku będą wprowadzone zmiany organizacji ruchu.
Realizowane w Bielsku-Białej inwestycje drogowe wymuszają tworzenie przystanków tymczasowych. Takie powstały na ul. Grażyńskiego i ul. Wyzwolenia. Obsługiwane będą od najbliższego poniedziałku (30.10).
Wyczerpał się limit badań - na ten rok - realizowanych w ramach programu profilaktyki złamań osteoporotycznych dla mieszkańców Bielska-Białej (dla kobiet 60+ oraz mężczyzn 70+). Poinformował o tym Wydział Polityki Społecznej. Badania, w ramach tego programu, prowadzone są przez Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski. Densytometria jest wykonywana, ale u osób, które wcześniej zgłosiły się do programu i zostały skierowane na badanie. W urzędzie miejskim podają, że program będzie kontynuowany […]
70 lat minęło! Był ogromny i przepyszny tort oraz chóralnie odśpiewane "Sto lat". 70. urodziny świętował w swojej siedzibie przy ul. Schodowej Klub Wysokogórski w Bielsku-Białej.
To był ważny dzień dla Bielska-Białej. Dziś poznaliśmy miasta, które przeszły do kolejnego etapu walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. W tym gronie jest stolica Podbeskidzia.
Prezydent Bielska-Białej podjął decyzję o tym, że w środę (01.11) przejazdy autobusami tutejszego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (MZK) - będą darmowe. Informację o tym na naszej antenie przekazał jego zastępca. - W dniu Wszystkich Świętych cała nasza miejska komunikacja, będzie komunikacją bezpłatną. Chodzi o to, by podnieść stopień bezpieczeństwa, aby zachęcić naszych mieszkańców [...] - też członków ich rodzin, którzy przyjadą z różnych stron Polski - aby w tym dniu korzystali […]
Świątynia powstanie w bielskiej Kamienicy. Obecnie trwają prace projektowe i załatwianie formalności związanych z wydaniem pozwolenia na budowę.