Bielsko-Biała

Pierwsza akcja „Kask to nie opcja” za nami. Pomimo upału zabawa była świetna

today27.06.2026 11:15

Tło
share close

Dużo uśmiechów, zabawy i rozmów o bezpieczeństwie – tak wyglądała pierwsza odsłona wakacyjnej akcji „Kask to nie opcja”, która odbyła się w piątek na bielskim lotnisku. Mimo wysokich temperatur mieszkańcy chętnie odwiedzali stoiska przygotowane przez organizatorów, a największym zainteresowaniem cieszyło się losowanie kasków ochronnych.

Dobra zabawa i ważny przekaz

Przez kilka godzin wspólnie z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym czekaliśmy na uczestników przy restauracji White House u Darka. Akcja miała jeden główny cel – przypominać, że jazda na rowerze, hulajnodze czy rolkach powinna zawsze odbywać się w kasku. Organizatorzy przygotowali konkursy i liczne atrakcje. Pomimo upału frekwencja dopisała, a atmosfera przez cały czas była znakomita. W trakcie wydarzenia rozdano około 50 losów, spośród których wylosowano 20 nowych kasków ochronnych. Szczęśliwi zwycięzcy wrócili do domu nie tylko z nagrodami, ale także z ważnym przesłaniem dotyczącym bezpieczeństwa.

„Kask uratował mi życie”

O tym, jak ważne jest noszenie kasku, mówiła podczas wydarzenia m.in. Joanna Poprawska z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Jej słowa nie były teorią, lecz opowieścią opartą na własnych doświadczeniach. – Dwa lata temu miałam poważny wypadek i kask uratował mi życie. Myślę, że gdybym go nie miała, moja czaszka byłaby w drobny mak rozbita – powiedziała.

Jak podkreśliła, kask chroni najcenniejszą część naszego organizmu i powinien być obowiązkowym wyposażeniem każdego użytkownika jednośladu. – Głowę mamy tylko jedną i warto o nią dbać. Każdy – czy młody, czy dorosły – powinien jeździć w dobrze dopasowanym i prawidłowo zapiętym kasku – zaznaczyła.

  • cover play_arrow

    Pierwsza akcja „Kask to nie opcja” za nami. Pomimo upału zabawa była świetna Adam Kanik

Kolejne spotkanie już za tydzień

To dopiero początek wakacyjnej trasy akcji „Kask to nie opcja”. Kolejne wydarzenie odbędzie się już 3 i 4 lipca na placu św. Jakuba w Szczyrku. Na uczestników ponownie czekać będą konkursy, atrakcje dla całych rodzin oraz losowanie kasków ochronnych. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich, którzy chcą spędzić czas w miłej atmosferze i jednocześnie dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na drogach i ścieżkach rowerowych:

  • cover play_arrow

    Pierwsza akcja „Kask to nie opcja” za nami. Pomimo upału zabawa była świetna Adam Kanik

Autor: Zdjęcie autora Adam Kanik
[email protected]