Jest śnieg. Otwierają sezon wcześniej
Planowali otwarcie ośrodków 16 grudnia, ale zrobią to dwa tygodnie wcześniej! Śnieg zwykle nie cieszy kierowców, ale prowadzących stacje narciarskiej jak najbardziej.
Planowali otwarcie ośrodków 16 grudnia, ale zrobią to dwa tygodnie wcześniej! Śnieg zwykle nie cieszy kierowców, ale prowadzących stacje narciarskiej jak najbardziej.
Oficjalną kartkę bożonarodzeniową ma Cieszyn! Miasto właśnie zaprezentowało kartkę, którą wybrano spośród 164 nadesłanych przez dzieci na konkurs. Wybrano dzieło autorstwa Bartka Płonki z klasy 5 Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie.
Za oknami zima, na Białym Krzyżu ruszył pierwszy narciarski wyciąg w Beskidach. A swoją coroczną akcję „ Podziel się nartami” rozpoczęła parafia ewangelicka w Szczyrku.
Jedna z organizatorek manifestacji „Ani jednej więcej” na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej stanęła dziś przed sądem.
Tego dnia obawiają się kierowcy w Pszczynie. Dnia, w którym zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ulicy Hallera.
Tak pięknej zimy, jeszcze w listopadzie, w Beskidach nie mieliśmy już dawno. Nie trzeba jechać do Szczyrku na Biały Krzyż, by pozjeżdżać na sankach i innego rodzaju sprzęcie. Najmłodsi ze świeżej dostawy śniegu korzystają na bielskim Dębowcu. A na Szyndzielni dziś jest po prostu jak w bajce!
Na rynku odbędzie się zabawa sylwestrowa, a noworoczny pokaz laserowy zostanie zorganizowany na Moście Przyjaźni. Tak świętować będą nadejście nowego roku mieszkańcy Cieszyna.
Dziś rozpoczął sezon narciarski ośrodek Biały Krzyż w Szczyrku. Tradycyjnie to pierwsze miejsce w Beskidach, w którym można pojeździć na nartach lub snowboardzie.
Co tutaj budują? - pytają mieszkańcy Czechowic-Dziedzic. Odpowiadamy: ogród deszczowy. Jeden z sześciu jakie powstają powstają na terenie miasta. Będą to miejsca, które pozwolą efektywnie gromadzić i wykorzystywać wodę deszczową.