Balony przed zamkiem
W trakcie wczorajszego zachodu słońca, w sąsiedztwie Muzeum Zamkowego w Pszczynie, odbył się pokaz balonów.
W trakcie wczorajszego zachodu słońca, w sąsiedztwie Muzeum Zamkowego w Pszczynie, odbył się pokaz balonów.
Połamane i wyrwane z korzeniami drzewa, zalane posesje i drogi, zniszczone latarnie, uszkodzone budynki i samochody. To efekty poranne ulewy i wichury w Cieszynie. W mieście nad Olzą ucierpiał też turysta.
Kilkaset osób wzięło udział w IV Bielskim Marszu Równości. Tym razem nie było polityków. Choć polityczne postulaty, jak zwykle się pojawiły. "Drogi Donaldzie, drogi Władysławie, związki partnerskie teraz!" - usłyszeliśmy w trakcie krótkich przemówień na Placu Chrobrego.
Krótka, ale intensywna ulewa wystarczyła, by ponownie utrudnić ruch na niektórych drogach w Czechowicach-Dziedzicach. Kłopoty z przejazdem mają, tradycyjnie, kierowcy na głównej arterii przecinającej miasto czyli ulicy Legionów.
XXXV Cross Świętojański wystartuje w sobotę na stadionie LKS-u w Pogórzu. Tym samym, który jeszcze niedawno zalała powódź błyskawiczna. Dzięki wysiłkom mieszkańców, strażaków i społeczników z Pogórza, impreza znów zabłyśnie blaskiem świętojańskich ognisk i deszczem medali.
To już koniec roku szkolnego. Naukę w I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej skończył między innymi Mateusz Gołąbek. Ma plany i marzenia, jak każdy nastolatek. Obecnie jednak musi skoncentrować się na walce o swoje zdrowie.
Bardzo gorąco było dziś przed siedzibą Nadleśnictwa Bielsko. Nie chodzi o o rekordowe wartości, które wskazywały termometry. Upału nie było. Wysoka była jednak temperatura sporu między mieszkańcami sprzeciwiającymi się wycince lasów, a z drugiej strony tymi, którzy twierdzą, że to problem wyssany z palca.
Paprotki będą rozdawane w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej! To w ramach ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Otrzymują je najlepsi z najlepszych. Uczestnicy finałów międzynarodowych konkursów i olimpiad, laureaci finałów krajowych olimpiad. Pięciorgu uczniom szkół ponadpodstawowych z powiatu cieszyńskiego zostały przyznane stypendia starosty cieszyńskiego.