Z kina wzięte

Z Kina Wzięte to audycja w której film występuje roli głównej.

W każde sobotnie popołudnie, między 13:00 a 14:00 zabieramy Was do pięknego świata kina. 
 
W programie:
 
 
- konkursy z filmowymi nagrodami

- co warto zobaczyć w kinie? 
 
 
 

Kontaktujcie się z nami drogą mailową: [email protected].

Do ostatniej kości i Jednym głosem

2022-11-24

W kinach można już oglądać świetne widowisko dla fanów ambitnej kinematografii. Luca Guadagnino, obecnie absolutna czołówka nie tylko włoskiego, ale również światowego kina, ma dla nas film o mierzeniu się z odrzuceniem. To wszystko pod tytułem "Do ostatniej kości". Dla miłośników kina opartego na faktach jest film "Jednym głosem". To opowieść o początkach ruchu #MeToo.

Menu oraz Nie cudzołóż i nie kradnij

2022-11-17

Wyjątkowa uczta podszyta tajemnicą w znakomitej obsadzie a z polskiego filmowego podwórka kolejna próba powrotu do pięknych czasów polskiej komedii.

Wakanda w moim sercu

2022-11-10

Wakanda bez króla? Kto przejmie władzę po T'Challi? Jak wyglada Namor, jeda z bardziej wyczekiwanych postaci w MCU? Przekonacie się oglądając ten film "Czarna Pantera Wakanda w moim sercu"

Listy do M. 5 i Bros

2022-11-03

Ten weekend należy do komedii romantycznych. Z jednej strony kolejna odsłona przebojowej polskiej serii ze świątecznym klimatem, a z drugiej, amerykańska produkcja odważnie podejmująca tematy LGBT+.

Halloween, Egzorcyzmy i Zło

2022-10-27

Koniec października to czas, kiedy do kin na całym świecie trafiają horrory. Podobnie jest również u nas. Prawdziwa uczta dla fanów filmowego strachu. Tylko który film wybrać? Postaramy się ułatwić podjęcie decyzji.

Black Adam i Silent Twins

2022-10-20

Kolejny weekend przyniósł nam nowe filmy walczące o uwagę widzów. Damian Majer, porównuje obrazy z dwóch różnych filmowych światów. Superbohaterski "Black Adam" kontra nastrojowe "Silent Twins". Oba obrazy mają swoje plusy i minusy.

Amsterdam i polsko-polska rywalizacja

2022-10-13

Tym razem kilka słów o trzech produkcjach. Polska komedia, wielki powrót mistrza kina i wojenny dramat z gwiazdami polskiej kinematografii. Który film warto wybrać? Odpowiada Damian Majer.

Apokawixa i Miłość na pierwszą stronę

2022-10-06

W kina zatrzęsienie polskich produkcji, więc Damian Majer wybiera dwie propozycje i zastanawia się, która z nich jest warta Waszej uwagi. Komediowy horror o zombie czy kolejna komedia romantyczna?

Niewidzialna Wojna i Bilet do Raju

2022-09-29

Damian Majer zastanawia się czy warto zobaczyć filmową autobiografię Patryka Vegi i porównuje ten obraz z romantyczną propozycją z Julią Roberts i Georgem Clooneyem w rolach głównych.

Johnny i Nie martw się, kochanie

2022-09-22

Kolejny weekend przed nami, więc Damian Majer wybiera dwa obrazy spośród premier, które trafiają do polskich kin. Jeden z nim to wyczekiwana biografia księdza Jana Kaczkowskiego z wyjątkową rolą Dawida Ogrodnika, a drugi to thriller w gwiazdorskiej obsadzie. Co wybrać? Posłuchajcie.

Zołza i The Twin

2022-09-15

W przeglądzie premier nadchodzącego weekendu Damian Majer opowiada o przewrotnej autobiografii Ilony Łepkowskiej w reżyserii Tomasza Koneckiego, legendarnego twórcy filmu "Lejdis". W głównej roli widzimy Małgorzatę Kożuchowską. Kilka słów poświęca również horrorowi rodem z Finlandii. Bliźniak potrafi przestraszyć.