Ale Kultura

Ale Kultura
Teatr, kino, muzyka, sztuka - czyli wszystko to, co interesuje kulturalnego człowieka.

Informujemy o wszystkich godnych zainteresowania i istotnych wydarzeniach kulturalnych w regionie. 
Przeglądamy repertuary kin i teatrów. Rozmawiamy z ludźmi kultury. Mówimy o festiwalach, koncertach i wystawach. Kulturalnie wypraszamy Was z domu - co oznacza, że słuchając naszego programu macie szansę zdobywać zaproszenia do miejsc, na imprezy i wydarzenia, o których słyszycie na antenie. 
Najczęściej wystarczy po prostu być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, czyli słuchać radia i zadzwonić pod numer 

33 8177777

Do usłyszenia o 15:30!

Anna Jurksztowicz

2026-11-20

Uwielbia gotować, prowadzi blog kulinarny (www.annajurksztowiczijem.blogspot.com), napisała książkę kucharską „IQuchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić”. Otrzymała propozycję udziału w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zrezygnowała, za to w programie sparodiowała ją Iza Miko Zapytana co jest jej największym sukcesem odpowiada, że na koncertach śpiewa swoje stare piosenki w tych samych tonacjach i ubiera się w te same sukienki. Ubolewa, że jak chce promować swoje nowe piosenki, to publiczność domaga się tych starszych. Wokalistka jazzowa, piosenkarka, a także producentka muzyczna i autorka tekstów. Królowa polskiej piosenki filmowej i serialowej. Anna Jurksztowicz zaprezentowała fanom nową wersję piosenki z 1985 roku „Stan pogody”. Już jako nastolatka, piosenkarka występowała obok największych gwiazd polskiej estrady. Pierwszy sukces to wygrana podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1985 roku piosenką „Diamentowy kolczyk”. 24 lipca 2021 tego roku, wokalistka zapowiedziała na swoim instagramie nowy muzyczny projekt. Koncertowe wersje utworów z jubileuszowej płyty oraz teledyski, które wraz z zespołem zarejestrowali w czasie pandemii Lata 80-te powracają z nową siłą. W sieci pojawiła się nowa, taneczna wersja kultowego przeboju “Stan pogody” Anny Jurksztowicz, stworzona przez Skytech. Zapraszam na rozmowę z Anna Jurksztowicz, Monika Piasecka.