Bielska piłka

Inauguracja sezonu nie zawiodła! W weekend padło 138 goli

today10.08.2026 08:51

Tło
share close

Po ubiegłotygodniowej inauguracji IV-ligowców nadszedł czas, aby swoje tegoroczne zmagania rozpoczęli zawodnicy z V lig, „okręgówek” oraz ze skoczowskiej A-Klasy. Za nami weekend pełen piłkarskich emocji… oraz spotkań, które obfitowały w wiele bramek. Łącznie padło ich aż 138 – najwięcej na boiskach bielsko-tyskiej Klasy Okręgowe (37  trafień), sporo postrzelali także w skoczowskiej A-Klasie (35 goli).

MRKS Czechowice-Dziedzice liderem IV ligi!

Nasi IV-ligowcy w ubiegły weekend punktowali ze zmiennym szczęściem. Najwięcej powodów do zadowolenia może mieć beniaminek z Czechowic. MRKS dopisał do swojego dorobku drugi komplet punktów po spotkaniu z Piastem II Gliwice i po dwóch kolejkach przewodzi ligowej stawce. Co ciekawe, podopieczni Tomasza Fijaka są jedynym zespołem, który może pochwalić się dwoma zwycięstwami na starcie rozgrywek.

Po ubiegłotygodniowej porażce na zwycięski szlak wróciła Kuźnia Ustroń, pokonując Decor Bełk. Rezerwy Podbeskidzia rywalizację na IV-ligowych boiskach rozpoczęli dopiero w ten weekend – na start zremisowali z „dwójką” Ruchu Chorzów. Najmniej powodów do zadowolenia ma za to Spójnia Landek, która uległa Przemszy Siewierz.

2. kolejka – IV liga:

  • Spójnia Landek 0:1 Przemsza Siewierz
  • Drama Zbrosławice 2:2 Podlesianka Katowice
  • Piast II Gliwice 0:1 MRKS Czechowice-Dziedzice
  • Gwarek Tarnowskie Góry 0:0 Ruch Radzionków
  • Ruch II Chorzów 1:1 Podbeskidzie II Bielsko-Biała
  • Decor Bełk 1:2 Kuźnia Ustroń
  • GKS II Katowice 2:0 Polonia Łaziska Górne
  • Szombierki Bytom 3:0 Victoria Częstochowa
  • Unia Turza Śląska 4:0 Rozwój Katowice

Remisowa inauguracja w V lidze

W miniony weekend rozgrywki wznowiły zespoły z V ligi. Świetny start sezonu zaliczył Góral Istebna. Zespół prowadzony przez Dariusza Ruckiego rozbił 5:0 Pniówek Pawłowice. Wysoko swój mecz wygrała także Stal-Śrubiarnia Żywiec, pokonując na inaugurację beniaminka z Dankowic. Nie brakowało także spotkań, w których zespoły podzieliły się punktami. Takich przypadków mieliśmy cztery.

1. kolejka – V liga:

  • Błyskawica Drogomyśl 1:1 Rekord II Bielsko-Biała
  • LKS Czaniec 1:0 BKS Stal Bielsko-Biała
  • Stal-Śrubiarnia Żywiec 4:0 Pasjonat Dankowice
  • Góral Istebna 5:0 GKS Pniówek Pawłowice
  • Beskid Skoczów 2:2 KS Panattoni Goczałkowice-Zdrój
  • LKS Tworków 1:1 Forteca Świerklany
  • LKS Start Mszana 2:0 MKS Lędziny
  • Tempo Puńców 2:2 GLKS Wilkowice

Udany start beniaminków

Inauguracja sezonu w bielsko-tyskiej „okręgówce” będzie bardzo miło wspominana przez beniaminków. Iskra Rybarzowic sprawnie poradziła sobie z Ogrodnikiem Tychy i pokonała swoich rywali 5:2. Świetny start zanotowała także Wilamowiczanka, wygrywając z drużyną z Bierunia 4:1. Emocji nie brakowało natomiast w meczu Rotuza – drużyna  Bronowa zremisowała z ZETką Tychy aż 5:5!

1. kolejka – Klasa Okręgowa Bielsko-Tychy:

  • Iskra Pszczyna 1:0 LKS Bestwina
  • GTS Bojszowy 0:3 JUW-e Jaroszowice 
  • Wilamowiczanka Wilamowice 4:1 BAP Piast Gol
  • ZET Tychy 5-5 Rotuz Bronów
  • LKS Wisła Wielka 2:0 LKS Łąka 
  • Iskra Rybarzowice 5:2 Ogrodnik Tychy
  • KS Bestwinka 3:3 Czarni Jaworze
  • Fortuna Wyry 3:0 Podbeskidzie III Bielsko-Biała

Wszystko albo nic

Pierwsza kolejka w skoczowsko-żywieckiej „okręgówce” przyniosła całkiem sporo emocji. Co ciekawe, ani jedno spotkanie nie zakończyło się wynikiem remisowym. Początek do udanych mogą zaliczyć m.in GKS Radziechowy-Wieprz, Bory Pietrzykowice czy Victoria Hażlach. Punktów na start nie zdobył żaden z beniaminków.

1. kolejka Klasa Okręgowa Skoczów-Żywiec:

  • GKS Radziechowy-Wieprz 3:1 LKS Smrek Ślemień
  • LKS Leśna 1:2 Cukrownik Chybie
  • Orzeł Łękawica 1:3 Sokół Słotwina
  • Strażak Dębowiec 1:2 Wisła Strumień
  • WSS Wisła 0:2 Bory Pietrzykowice
  • Maksymilian Cisiec 1:3 Victoria Hażlach
  • Podhalanka Milówka 3:1 LKS Pogórze

Początek sezonu w A-Klasie

Swoje zmagania rozpoczęły także zespoły ze skoczowskiej A-Klasy. Za nami cała masa ciekawych spotkań. Wysoką wygraną zanotował Beskid Brenna, który 4:1 pokonał rezerwy LKS-u Pogórze. Sporo bramek zobaczyli za to kibice w Pierśćcu – Błękitni zremisowali 4:4 ze Zrywem Bąków. Udany początek zanotowali także zawodnicy z Nierodzimia. Beniaminek na inaugurację wygrał z Błyskawicą Kończyce Wielkie.

1. kolejka – A-Klasa Skoczów:

  • Beskid Brenna 4:1 LKS II Pogórze
  • Błękitni Pierściec 4:4 Zryw Bąków
  • Spójnia Zebrzydowice 3:2 CKS Piast Cieszyn
  • LKS 99 Pruchna 1:2 Iskra Iskrzyczyn
  • Olza Pogwizdów 2:1 LKS Olimpia Goleszów
  • KS Nierodzim 2:1 Błyskawica Kończyce Wielkie
  • Strażak Pielgrzymowice 3:5 LKS Kończyce Małe

 

Autor: Zdjęcie autora Mikołaj Lorenz
[email protected]