Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem hulajnogi elektrycznej doszło w niedzielną noc na ulicy Bielskiej w Kobiernicach. Na szczęście młodzi uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń, jednak okoliczności wypadku pokazują, jak łatwo chwila nieuwagi może doprowadzić do groźnej sytuacji. Policjanci podkreślają, że zdarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych, szczególnie młodych osób rozpoczynających wakacyjny wypoczynek.
Jak ustalono, hulajnogą elektryczną poruszały się dwie osoby – 14-letnia dziewczyna kierująca pojazdem oraz 17-letni pasażer. Już sam sposób podróżowania był niezgodny z obowiązującymi przepisami. Hulajnoga elektryczna przeznaczona jest bowiem do przewozu wyłącznie jednej osoby. Młodzi ludzie korzystali z ciepłej, letniej nocy, jednak w pewnym momencie doszło do niebezpiecznego zdarzenia.
Według ustaleń, kierująca nie zapanowała nad hulajnogą i najechała na krawężnik. W efekcie straciła panowanie nad pojazdem, a hulajnoga przewróciła się. Najbardziej ucierpiała 14-latka, która podczas upadku uderzyła twarzą o twarde podłoże. Na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy udzielili nastolatce pomocy i przeprowadzili niezbędne badania. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne.
Dodatkowo okazało się, że 17-letni pasażer przewożony przez dziewczynę znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają również uwagę na warunki, w jakich doszło do zdarzenia. Były to godziny nocne, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona, a dostrzeżenie przeszkód na drodze staje się trudniejsze. Połączenie jazdy po zmroku, przewożenia pasażera oraz braku odpowiednich środków ochrony znacząco zwiększało ryzyko poważnego wypadku.
Szczególnie niepokojący jest fakt, że żadne z uczestników zdarzenia nie miało założonego kasku ochronnego. W przypadku 14-latki mogło to doprowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Policjanci przypominają, że osoby poniżej 16. roku życia mają obowiązek korzystania z kasków ochronnych podczas jazdy hulajnogą. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że niezależnie od wieku kask powinien stanowić podstawowe wyposażenie każdego użytkownika hulajnogi elektrycznej.
Ze względu na wiek uczestników zdarzenia sprawa będzie miała dalszy ciąg przed sądem rodzinnym. To właśnie sąd oceni okoliczności zdarzenia oraz zachowanie nieletnich. Policjanci przypominają, że wakacje to czas wzmożonej aktywności dzieci i młodzieży. Chwila nieuwagi, lekceważenie przepisów, jazda bez kasku czy przewożenie pasażerów mogą zakończyć się tragicznie. Tym razem skończyło się jedynie na strachu i niegroźnych obrażeniach, ale podobne sytuacje nie zawsze mają tak szczęśliwy finał.
Autor:
Adam Kanik
[email protected]
jak atrakcyjnie spędzić czas w regionie, jak ominąć korki i jak odpocząć?
close
Copyright Radio BIELSKO