Bielska piłka

NA JEDEN KONTAKT: Jakub Waluś

today23.06.2026 10:40

Tło
share close

Mówisz Waluś, myślisz Międzybrodzie. Bohaterem kolejnej odsłony cyklu „Na Jeden Kontakt” jest Jakub Waluś – świeżo upieczony król strzelców bielskiej A-klasy i od lat jeden z najskuteczniejszych napastników na lokalnych boiskach. Regularne trafianie do siatki rywali to jego znak rozpoznawczy, a nazwisko Waluś od wielu sezonów znajduje się w ścisłej czołówce klasyfikacji strzelców. Jak poradził sobie w naszym cyklu i co miał do powiedzenia poza boiskiem? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do lektury!


Pierwszy klub?

LKS Żar Międzybrodzie Bialskie

Kto Cię zaprowadził na pierwszy trening?
Tata

Piłkarski idol?
Leo Messi

Ulubiony klub?
FC Barcelona

Najlepszy trener, z którym pracowałeś?
Łukasz Szczepaniak, Mariusz Midor i Grzegorz Szulc

Najlepszy stadion, na którym grałeś?
Stadion Miejski w Jastrzębiu

Mecz, którego nigdy nie zapomnisz?
Żuraw Krzeszów – Brzezina Osiek. Szkoda, że nie było kamer, bo byłoby co pokazywać wnukom (śmiech)

Najlepszy piłkarz, z jakim grałeś?
Tomasz Dubiel

Najtrudniejszy rywal, przeciwko któremu grałeś?
Treningowe gierki przeciwko Maćkowi Majcherkowi. Oczywiście nie licząc tych na obozach (śmiech)

Futbolowe marzenie?
Na spełnianie własnych marzeń jestem już chyba za stary, ale chciałbym kiedyś zobaczyć nazwisko Waluś na koszulce reprezentacji

Przedmeczowy przesąd lub zwyczaj?
Kiedyś zawsze wchodziłem na boisko prawą nogą. Dziś obowiązkowy jest rytuał pożegnania z córką – bez tego nie ma mowy o wyjściu na boisko (śmiech)

Najlepszy kumpel z boiska?
Bartek Borak

Największy „Atmosferović”, z jakim dzieliłeś szatnię?
Michał Majda, zdecydowanie

Jaki sport, gdyby nie piłka?
Piłka ręczna

Pomysł na czas wolny?
Moją drugą pasją jest myślistwo

Wymarzone miejsce wakacji?
Barcelona

Ulubione danie?
Michał Majda, zdecydowanie

Film lub serial do polecenia?
Obecnie w domu królują „Alvin i wiewiórki” 🤣 A tak na serio – „Lupin”

Co powiedziałbyś młodszemu sobie na początku kariery?
Kariery może nie zrobiłem, ale powiedziałbym sobie jedno – ciesz się każdym meczem, który kończysz o własnych siłach

Gdyby powstał film o Twojej karierze – kto powinien Cię zagrać?
Bratanek Hubert. Byłby niezły ubaw (śmiech)

Lewa czy prawa noga?
Prawa. Lewa służy głównie do wciskania sprzęgła (śmiech)

Gol czy asysta?
Gol

Liga polska czy zagraniczna? Jeśli zagraniczna, to jaka?
Polska

Którego artystę mamy częściej grać w Radiu BIELSKO?
Baciary – szczególnie „Siwy koń”, kiedy jadę samochodem z córką (śmiech)

 

Czytaj także:

 

 

Autor: Zdjęcie autora Mikołaj Drążek
[email protected]