Bielsko-Biała

Ekspresowo naprawili zapadlisko. Ulica ponownie przejezdna

today22.06.2026 12:57

Tło
share close

Niepozorna dziura okazała się poważnym problemem. Pod koniec ubiegłego tygodnia na ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej pojawiło się zapadlisko w jezdni. Początkowo niewielkie uszkodzenie nawierzchni okazało się skutkiem poważniejszej awarii infrastruktury podziemnej. Jak ustalono, doszło do uszkodzenia wodociągu oraz kanalizacji deszczowej, co spowodowało wypłukanie fragmentów warstw konstrukcyjnych drogi.

Szybka reakcja służb i wyłączenie odcinka

Zagrożony fragment jezdni został natychmiast wyłączony z ruchu i zabezpieczony pachołkami. Służby drogowe oraz zarządcy infrastruktury podjęli działania mające na celu diagnozę i usunięcie awarii.

Prace prowadzone do późnych godzin wieczornych

Jeszcze w piątek w trybie pilnym rozpoczęto prace naprawcze. Ekipy pracowały do późnych godzin wieczornych, usuwając skutki awarii oraz zabezpieczając uszkodzony odcinek drogi. W działaniach uczestniczyły służby techniczne spółki Aqua S.A., odpowiedzialne za usunięcie usterki w sieci wodno-kanalizacyjnej.

Ulica ponownie przejezdna

W poniedziałek Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o przywróceniu przejezdności na ul. Słowackiego. Awaria została usunięta, a ruch odbywa się już bez utrudnień. Jak zaznaczają służby oraz jak przekazał nam Marcin Burdziński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, w miejscu zapadliska konieczne będzie jeszcze odtworzenie warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej. Ma to nastąpić w najbliższym czasie.

Autor: Zdjęcie autora Adam Kanik
[email protected]