Dziś naszym gościem jest Michał Czulak -kierownik DK Włókniarzy w Bielsku-Białej, w którym od 32 lat organizowany jest największy w kraju konkurs dla malarzy nieprofesjonalnych. Będziemy rozmawiać o 32. Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka, który w tym roku wpisuje się w obchody Polskiej Stolicy Kultury 2026!
Dlaczego patronem konkursu jest właśnie wybitny beskidzki artysta plastyk Ignacy Bieniek ? Jaką liczbę malarzy amatorów z całego kraju przyciąga konkurs i dlaczego ? Kto zasiądzie w jury? Jakie nagrody czekają na zwycięzców i kiedy ich poznamy ?
O tym wszystkim dowiemy się już dziś w audycji „Dzieje się w Polskiej Stolicy Kultury 2026” o godz. 12.30
Autor:
Monika Piasecka
[email protected]
Gość Radia BIELSKODK Włókniarzy w Bielsku-Białej Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka michał czulak psk2026