Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
Mieszkaniec Komorowic zginął w pożarze w Bielsku-Białej. O silnym zadymieniu w jednym z mieszkań trzypiętrowego budynku przy ul. Tulipanów, strażacy zostali powiadomieni w czwartek przed południem. Ogień udało się ugasić jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej.
W mieszkaniu znaleziono mężczyznę leżącego na kanapie. 64-latek nie dawał oznak życia. Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobną przyczyną tragedii było zaprószenie ognia.
Tylko minionej doby na terenie Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego odnotowano łącznie 4 pożary w budynkach mieszkalnych. Dwa z nich dotyczyły pożarów sadzy w przewodach kominowych (Wilkowice, Mazańcowice). Do kolejnego zdarzenia doszło w Janowicach, gdzie w piwnicy budynku jednorodzinnego zapaliły się śmieci składowane w pomieszczeniach. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prąd wody, przeprowadzili oddymianie oraz skontrolowali obiekt kamerą termowizyjną.
Od października bieżącego roku, czyli od początku sezonu grzewczego, Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała w sumie 53 pożary w budynkach mieszkalnych, w wyniku których zginęły 2 osoby, a 6 zostało rannych.
Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w sezonie grzewczym:
– nie pozostawiaj otwartego ognia bez nadzoru (świece, papierosy, palniki),
– nie składuj materiałów palnych w pobliżu źródeł ciepła,
– regularnie czyść przewody kominowe i sprawdzaj instalacje grzewcze,
– wyposaż mieszkanie w czujki dymu i tlenku węgla,
– w razie zagrożenia niezwłocznie dzwoń pod numer alarmowy 112.
Autor: Magda Marchińska
Copyright Radio BIELSKO