Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
– Z ogromną satysfakcją chciałem Państwa poinformować, iż zostało wydane pozwolenie oraz przekazanie placu budowy wykonawcy pod inwestycję Centrum Integracji Społecznej oraz świetlicę MDK w dzielnicy Biała Północ – informuje Karol Markowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.
Termin rozpoczęcia budowy był zależny od wydania na nią pozwolenia, co miało nastąpić w kwietniu. Od zastępcy prezydenta miasta, Przemysława Kamińskiego wiemy, że wydano je dwa tygodnie temu.
Nowy obiekt powstanie w rejonie placu zabaw i boiska, przy ulicach Anieli Krzywoń i Karola Krausa na tzw. Obszarach. Gotowy budynek posłuży także za siedzibę dla Rady Osiedla.
Będzie się składał z dwóch skrzydeł: wschodniego i zachodniego. W zachodnim skrzydle będą zlokalizowane dwie 15 i dwie 20-osobowe sale, pracownia wypalania gliny, hall, sekretariat, szatnia, toalety i pomieszczenie porządkowe. W skrzydle wschodnim: kuchnia z zapleczem, pomieszczenia socjalne i porządkowe, toaleta, magazyn, kotłownia, serwerownia i toaleta dostępna z zewnątrz budynku.
Pośrodku znajdzie się wielofunkcyjna sala na 140 osób, z możliwością podzielenia mobilnymi ściankami na mniejsze części. Wokół budynku staną ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.
– Staramy się też przygotować miejsce, które będzie służyło podczas imprez plenerowych, bo Biała Północ to dzielnica blisko natury, gdzie wydarzenia plenerowe będą się dobrze prezentować – mówi Małgorzata Motyka-Madej, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej. Posłuchaj
Inwestycja powinna być gotowa na przełomie tego i przyszłego roku. Koszt to ponad 7 mln zł. Pieniądze te wyłoży miasto.
Obecnie w Białej Północ funkcjonuje niewielka świetlica przy ulicy Anieli Krzywoń, będąca filią MDK i jednocześnie siedzibą Rady Osiedla.
– Bardzo się cieszymy, że miasto postanowiło zainwestować w tę dzielnicę i buduje się kolejna nasza placówka. To nie będzie tak okazały obiekt, jak nowy Dom Kultury w Stracone, niemniej miejsce to bardzo nam się przyda – podkreśla Małgorzata Motyka-Madej. Posłuchaj
Napisane przez: Beata Stekla
Copyright Radio BIELSKO