Aleksandra Jurczak -dyrektor Szkoły Baletowej, prezes Fundacji Sztuki Baletowej.

Aleksandra Jurczak -dyrektor Szkoły Baletowej, prezes Fundacji Sztuki Baletowej.

W dniach 7–9 lipca 2026 r. w Szkole Baletowej w Bielsku-Białej odbędzie się Konferencja Tańca, organizowana przez Fundację Sztuki Baletowej. Konferencja skierowana jest do tancerzy profesjonalnych i amatorów, pedagogów tańca, choreoterapeutów, terapeutów pracujących z ruchem, studentów kierunków artystycznych oraz mieszkańców zainteresowanych tańcem. Projekt konferencji powstał we współpracy z instytucjami kultury i szkołami artystycznymi oraz wpisuje się w program Polskiej Stolicy Kultury 2026. Udział we wszystkich warsztatach realizowanych w ramach Lata […]

Marcin Zarębski, BBOSIR

Marcin Zarębski, BBOSIR

O ofertę na wakacje przygotowaną przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla wypoczywających uczniów pytamy kierownika działu imprez w BBOSiR Marcina Zarębskiego.  

Paweł Półtorzecki, prezes klubu karate Atemi Bielsko-Biała

Paweł Półtorzecki, prezes klubu karate Atemi Bielsko-Biała

Już w najbliższy weekend, 20 i 21 czerwca, Bielsko-Biała będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń karate w Polsce. W Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem odbędzie się Polish Open 2026 - XX Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej w Karate. Turniej od lat przyciąga czołowych zawodników z kraju i zagranicy. Wstęp dla kibiców jest otwarty.

Katarzyna Ruchała, dyrektorka Książnicy Beskidzkiej. UNPLUG Festiwal 2026!

Katarzyna Ruchała, dyrektorka Książnicy Beskidzkiej. UNPLUG Festiwal 2026!

Dzieje się w Polskiej Stolicy Kultury. UNPLUG Festiwal odbędzie się od 18 do 21 czerwca w ramach programu Bielsko-Biała – Polska Stolica Kultury 2026. Do Bielska-Białej przyjadą znani pisarze, dziennikarze i artyści. Gośćmi tegorocznego UNPLUG Festiwalu organizowanego przez Książnicę Beskidzką będą m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Michał Rusinek, Jakub Małecki, Andrzej Stasiuk, Dorota Masłowska, Sylwia Chutnik, Anita Werner oraz Tomasz Raczek. Muzycznymi gwiazdami wydarzenia będą Renata Przemyk, która otworzy festiwal, oraz […]

Paweł Sztefek, burmistrz Ustronia

Paweł Sztefek, burmistrz Ustronia

O Perłach Samorządu, które trafiły do Ustronia oraz o wydarzeniu 3U czyli dorocznym święcie miasta rozmawiamy z szefem ustrońskiego samorządu.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

W trakcie rozmowy wracamy do tematu rozpoczynającej się niebawem termomodernizacji szkoły w Mazańcowicach, rozmawiamy o zakończonej termomodernizacji w OSP Międzyrzecze Dolne. Padło też kilka słów o grillowej inwestycji sprzyjającej integracji mieszkańców oraz nowym nabytku LKS Spójnia Landek.

Barbara Cybulska-Konsek, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej

Barbara Cybulska-Konsek, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej

Tematem rozmowy są zbliżające się obchody jubileuszu 80-lecia „Bielskiego Muzyka”,  17-20 czerwca 2026 Dziś o godz. 8.30 gościem Radia Bielsko była Barbara Cybulska-Konsek, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Przez 12 lat była uczennicą „Bielskiego Muzyka”. Po ukończeniu studiów muzycznych w Krakowie wróciła do szkoły na krótkie zastępstwo. Barbara Cybulska-Konsek z czasem została nauczycielem i wychowawcą, a następnie wicedyrektorem u boku wieloletniego dyrektora Andrzeja Kucybały. Od […]

Ewa i Michał opowiadają o Neli i Tysonie

Ewa i Michał opowiadają o Neli i Tysonie

Wolontariusze grupy Dom dla psa zaprezentują Wam kolejne dwa cudowne psiaki, które przebywają w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Psy do wzięcia! Dla tych, którzy zapewnią im odpowiednią opiekę. Ewa opowie o Neli – suni uwielbiającej zabawy z piłką, a Michał o Tysonie, którego szkoli na torze przeszkód.

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

W trakcie rozmowy pytaliśmy co nowego w kwestii budowy Parku Edukacji Ekologicznej „Aqua” przy ulicy Tańskiego w Bielsku-Białej, poruszyliśmy temat rowerowej inwestycji na osiedlu Biała Północ oraz nawiązaliśmy do naszego tematu tygodnia pytaniem czy miasto powinno sprzedawać tereny, które funkcjonują jako zielone. Wiceprezydent zaprosił też słuchaczy na III Dni Zdrowia, które jutro i w niedzielę będą odbywać się w hali pod Dębowcem.