W takich okolicznościach nie trudno o omdlenie
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

W takich okolicznościach nie trudno o omdlenie

Dużo ludzi, zaduch, zmęczenie - w takich okolicznościach nie trudno o zasłabnięcie. Dlatego na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej razem z ratownikami z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego pokazywaliśmy dziś co zrobić w takich sytuacjach. To kolejna odsłona projektu Gra o życie.Podczas zakupów nagle ktoś upada. Taki scenariusz ćwiczyliśmy wczoraj na Sarnim Stoku razem z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym. To może być zwykłe omdlenie, ale też dużo poważniejsza sytuacja. Dlatego podczas akcji Gra o życie uczyliśmy, jak uratować osobę, u której doszło do zatrzymania akcji serca. Posłuchajcie Joanny Markieton ratownika medycznego i dyspozytora pogotowia.

Udzielania pierwszej pomocy uczyli się zarówno klienci jak i ochrona sklepu. Jak przyznaje jeden z pracowników, choć wiedzą jak to robić, warto sobie odświeżać te informacje. Posłuchajciejednego z ochroniarzy i Anny Waluś, dyrektor centrum handlowego, która sama trenowała masaż serca.

W centrum handlowym na odwiedzających czekała jeszcze jedna atrakcja. Można było zobaczyć załogi karetek w akcji. Mieli tam do wykonania dwa zadania w ramach Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym.

Kolejna szansa na lekcję pierwszej pomocy w czwartek. Tym razem będziemy na stoku w Szczyrku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: