Dziewięciu piratów drogowych straciło prawa jazdy.
Fot. KPP Oświęcim
Tomasz KlimczakTomasz Klimczak

Dziewięciu piratów drogowych straciło prawa jazdy.

To był szalony weekend. Rekordzistą został kierowca Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 70 km/h. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali  prawa jazdy dziewięciu piratom drogowym. W Oświęcimiu na ulicy Chemików policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Seat, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 107 km/h.
Natomiast w Osieku na ulicy Karolina 43-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, kierując samochodem marki Audi na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał  104 km/h.
Na terenie gminy Kęty,  w Bulowicach na ulicy Bielskiej zatrzymano do kontroli samochód marki Porsche, którego kierowca na  odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  113 km/h czyli o 63 km/h więcej.
Chwilę później na tej samej ulicy funkcjonariusze  zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen, który prowadził 43-letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna przekroczył prędkość aż o 53 km/h, jechał z prędkością 103 km/h.

A już w niedzielę przed południem w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policyjne sygnały usłyszał 22-letni mieszkaniec gminy, kierujący samochodem marki Audi. Mężczyzna  na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  120 km/h czyli o 70 więcej.
Tuż po godzinie 17.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci przerwali jazdę 19 – letniemu mieszkańcowi powiatu wadowickiego. Młody kierowca samochodem marki Volvo, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał 106 km/h.
Godzinę później również w Bulowicach na ulicy Krakowskiej policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał samochód marki BMW. Miernik prędkości wskazał 118 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Podczas kontroli okazało się, że związek z szybką jazdą ma 27 – letni mieszkaniec Kęt.
Tuż przed godziną 19.00 na tej samej ulicy do kontroli drogowej zatrzymany został 73 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który swoim mercedesem, na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50 km/g jechał z prędkością 107 km/h.
O godzinie 19.45 na ulicy Bielskiej w Bulowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierujący nim 33  - letni  mieszkaniec Andrychowa  jechał z prędkością 109km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.
Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Zobacz inne wiadomości tego autora: