1% labradorom w potrzebie

Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  • 50/197/2020/P Pies znaleziony w Kozach na niebieskim szlaku w lesie w dniu 08.06.2020r. Ma około 3 lat,jest wykastrowany.Psiak bardzo ruchliwy i żywiołowy. Nie przepada za mniejszymi zwierzętami z większymi dogaduje sie calkiem nieźle. Schronisko zastrzegoa sobie prawo sprawdzenia nowego domu. Schronisko wydaje psy tylko wyłącznie do domu.
  • 16/63/2020/S Ta sunia trafiła do nas jako psiak znaleziony. Spodziewaliśmy się, że jej dawny opiekun po nią przyjedzie i odbierze ją ze schroniska, jednak to nie nastąpiło... Suczka jest młodziutką ok 3 letnią (ur. około 2017 roku) sunią w typie owczarka belgijskiego malinois. Nie jest psem dla każdego, mimo iż jest bardzo kontaktowym psem, jest również dość mocno wymagająca. Nie zrozumcie tego źle, po prostu jest takim typem psa, który nie lubi się nudzić i wręcz wymaga jakiegoś zajęcia, pracy. Przyszły opiekun psa musi mieć świadomość tego, że sunia nie będzie jednym z tych psiaków, które będą leżeć na kanapie całe dnie, ona wymaga codziennie sporej dawki ruchu, jest bardzo energiczna i świetnie odnajdzie się w aktywnym domu. Szukamy dla suni domu, w którym ktoś zechce z nią spędzać aktywnie czas i otoczy ją ogromem miłości. Suczka nie przepada za innymi zwierzętami.Schronisko zastrzega sobie prawo kontroli w nowym domu. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu. schronisko@schronisko.bielsko.biala.pl tel: 33 814 18 18
  • 45/180/2020/P Piesek znaleziony w Bielsku-Białej przy ulicy Barkowskiej w dniu 31.05.2020r Ma około 2,3 lat. 2 tygodnie pobytu w naszym schronisku nie spowodowały,że piesek się z nami zaprzyjaźnił i zaufał człowiekowi. Na teraz jest jeszcze bardzo przestraszony i na chęć zbliżenia sie do niego źle reaguje.Musimy dać mu czas. Został umieszczony w boksie z innym pieskami,być może to pomoże mu się zmienić. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu. Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu. schronisko@schronisko.bielsko.biala.pl tel: 33 814 18 18
  • 56/221/2020/P Pies znaleziony w Bielsku-Białej przy ulicy Kąty w dniu 28.06.2020r. schronisko@schronisko.bielsko.biala.pl tel: 33 814 18 18

Ostatnie audycje

Tofik

2020-07-04

W programie Przygarnij Zwierzaka: po pierwsze kolejne dowody na to, że niestety są tacy, dla których strzelanie do kotów to świetna rozrywka. Będzie też optymistyczna historia psa Tofika, którym zajęła się rodzina w Bronowie. Psiak czeka teraz na adopcję. Porozmawiamy również ze Sławomirem Łyczko z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej.

Sara

2020-06-27

W programie Przygarnij Zwierzaka dowiecie się: jak zabezpieczyć swojego psiaka przed kleszczami oraz jak pomóc przystani dla zwierząt „Ocalenie”. Przedstawimy też Wam Sarę, czyli niezwykłą psią babunię!

Nika

2020-06-20

Dlaczego bezdomność wśród psów w Bielsku-Białej udało się ograniczyć, a z kotami ta sztuka się nie udaje lub udaje w niesatysfakcjonującym zakresie? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w programie Przygarnij Zwierzaka. Będzie też apel o dom dla suni o imieniu Nika (na zdjęciu). Kontakt w sprawie adopcji: 516 488 831.

Zenek

2020-06-13

Program Przygarnij Zwierzaka poświęcimy kotom. Jak się bowiem okazuje, kociaków tej wiosny w Bielsku-Białej przybyło. To niestety nie jest dobra wiadomość oznacza bowiem, że więcej mamy zwierząt bezdomnych. Będzie również apel o adopcję kocura, który zwie się Zenek.

Mobi

2020-06-06

W programie Przygarnij Zwierzaka gościmy w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, które po ponad 2-miesięcznym zamrożeniu dla odwiedzających, właśnie ponownie otworzyło swoje bramy dla gości. W programie zaprezentujemy wam też historię Mobiego. Tak się nazywa mały, głuchy i ślepy pies, którego znaleziono na ulicy i przewieziono do schroniska. Nie jest sobie poradzić w kojcu z innymi psami. Bardzo potrzebuje domu i opiekuna.

Ida

2020-05-30

W programie "Przygarnij Zwierzaka" opowiemy Wam o niezwykłym azylu dla kociaków. Miejsce nazwane Kotełkowo działa w Bielsku-Białej. Kociaki mają tam zapewnioną troskliwą opiekę i dach nad głową, ale i tak czekają na adopcję i prawdziwy dom na stałe. O właśnie taki domu dla pięknej, chorej kotki Idy będziemy dziś do Was apelować.

Pusia

2020-05-23

W programie Przygarnij Zwierzaka przekażemy Wam dobre wieści. Będzie o adopcji Kevina, czyli psa, który od 10 lat przebywał w schroniskowym kojcu w Cieszynie. O "odmrażaniu" schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej opowie kierownik placówki Dominik Domiszewski. Zaapelujemy też do Was o dom dla Pusi czyli suni, dla której domem - tak jak dla 8 innych psiaków - było gospodarstwo w Pisarzowicach. Niestety, ich właścicielka nie jest w stanie się zaopiekować swoimi zwierzętami. Wolontariusze szukają dla nich nowych domów.

Kevin

2020-05-16

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas, ale również i zwierząt. Zwłaszcza psów, które przebywają w schroniskach i nie mogą już od 2 miesięcy liczyć na odwiedziny, a często i spacer. Okazuje się jednak, że w wyniku koronawirusa więcej osób decyduje się na adopcje. O skutkach pandemii: tych fatalnych, ale i pozytywnych dla zwierząt bezdomnych w programie Przygarnij Zwierzaka. Opowiemy też o Kevinie czyli psiaku, który od 10 lat siedzi zamknięty w schroniskowym kojcu. Czy uda mu się znaleźć dom na stare lata?

Largo

2020-05-09

W programie o wpływie pandemii koronawirusa na organizacje zajmujące się zwierzakami. Mówiliśmy już o walce o przetrwanie, jaką toczy przystań "Ocalenie" z Ćwiklic, podobna jest udziałem pszczyńskiej fundacji Zwierzęca Arkadia. Tym razem opowiemy o sytuacji w jakiej znalazła się Arkadia i jej zwierzaki. Będzie też apel o adopcję pięknego psiego seniora Largo!

As

2020-05-02

W programie Przygarnij Zwierzaka sprawdzaliśmy z jakimi problemami mierzą się w czasie pandemii koronawirusa właściciele czworonogów. Czy dostęp do weterynarzy jest ograniczony? Gdzie i pod jakimi warunkami można szukać pomocy dla swojego psiaka/kota? Odpowiedzi na te pytania dziś w naszym programie. Przedstawimy też historię Asa - psiaka, który czeka na dom z ogródkiem

Bob Budowniczy

2020-03-14

Tym razem program Przygarnij Zwierzaka poświęcimy kotom. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego większość z 50 budek dla tych zwierząt, które miały pomóc przetrwać kotom zimę, nie udało się rozstawić na terenie Bielska-Białej. 40 nadal stoi w schronisku dla zwierząt bezdomnych. W programie przedstawimy wam także Boba Budowniczego. To piękny kot znaleziony w trakcie przebudowy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej, który czeka na adopcję.

Grimm

2020-03-07

Wydaniu programu przyświeca hasło: "przygarnij jerzyka". Jerzyki jak wiadomo nie są zwierzętami domowymi. Jednak bez naszej pomocy, rozgościć jest im się w naszej okolicy trudno. A na tym powinno nam zależeć. Dlaczego? Wyjaśnimy w programie. Zaprezentujemy też sylwetkę Grimma. To psiak ze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, który nie może doczekać się na adopcję. Opowiedzą o nim uczniowie szkoły podstawowej nr 33 z tego miasta.

Hugo

2020-02-29

W programie Przygarnij Zwierzaka rozmawiamy o lekcjach poświęconych czworonogom, które zainicjowano w Bielsku-Białej. Pierwsze zajęcia dla uczniów przeprowadziły wolontariuszki z grupy Dom dla psa. Pomysł wypalił. Lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. I to właśnie uczniowie w dzisiejszym programie będą zachęcać Was do adopcji Hugo. To psiak, który przebywa w bielskim schronisku dla zwierząt bezdomnych.

Lukrecja

2020-02-22

Tym razem program poświęcony kotom, zwłaszcza tym dziko żyjącym oraz czekającym na adopcje w przytulisku bądź schronisku. Naszym gościem będzie Anna Sztender z fundacji „Mam kota na punkcie psa”. W programie będzie też apel o adopcję przepięknej kotki o imieniu Lukrecja.

Lui

2020-02-15

W programie Przygarnij Zwierzaka zachęcać was będziemy do adopcji psa, który, jak wieść niesie, ma 100 lat! To Lui, który obecnie przebywa w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Zajrzymy też do Stajni Miejskiej Mini Zoo w Żywcu, w którym przygarnięta została kotka Marlenka. W tym wypadku chętnych do adopcji jest wielu, ale kotka została zatrudniona w stajni na stanowisku młodszego specjalisty do spraw gryzoni i nikt jej stamtąd nie pozwoli odejść. W programie będzie też o kózkach, które parę tygodni temu przyszły na świat w żywieckiej stajni. Imiona dla nich wybrano w wyniku głosowania internautów.

Shaggy

2020-02-08

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej można odwiedzać również w pierwszą niedzielę miesiąca. W programie zachęcamy do adopcji psa o imieniu Shaggy. Nie może znaleźć domu, w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej przebywa już wiele, wiele miesięcy. Niestety, nie budzi zainteresowania wśród gości placówki. Pies jest radosny i przyjazny, również dla dzieci. Shaggy ma 4 lub 5 lat i niebieską plamkę na oku

Jak zrobić selfie z psem?

2020-02-01

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na ten temat.