Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  • Dwaj Seniorzy, których nie chce nikt... 💔💔💔 Ci dwaj Panowie nadal czekają na swój dom 🥺 Od ich adopcji skutecznie odstrasza chyba przede wszystkim jedno - wiek i wiążące się z tym "problemy". Ale właśnie dlatego powinny czym prędzej znaleźć ludzi, którzy podarują im godną starość. Bardzo ciężko wyadoptować takie właśnie psiaki 😕 Obarczone łątką "są stare, przecież zaraz umrą". Ale to nieprawda! W psich seniorów nie raz wstępuje druga młodość, nowy duch, gdy tylko poczują, że komuś na nich zależy, że ktoś się martwi, ktoś się troszczy, ktoś dba, ktoś się opiekuje, ktoś kocha...💞 Z pewnością i seniorzy, tacy jak Tofik i Rysiu, mają swoją grupkę fanów, jednak Ci z dużym prawdopodobieństwem są już 'zapsieni' i ze świecą szukać kolejnego wolnego miejsca, bo potrzeby są ogromne. Ale jak tu nie próbować? Jak odmówić im tej odrobiny nadziei? My, nie potrafimy, dlatego z uporem maniaka nadal ogłaszamy naszych SENIORÓW- TOFIKA I RYSIA ! TOFIK - większy z tej pary, taki trochę mini owczarek, ma około 10 lat, jakiś czas temu został oddany do schroniska, źle znosił tam pobyt. Jest przyjazny do ludzi, dodatkowo to straszny łasuch 🙂 Ma problemy ze stawami, dlatego szukamy domu bez dużej ilości schodów. Jest dominujący w stosunku do innych psów, ale niektóre akceptuje. WIĘCEJ O TOFIKU: https://www.facebook.com/psiaekipa/posts/2103038603171140 RYSIU - niewielki rudzielec, około 12/13 letni. Psiak bardzo ceniący sobie spokój. Nie przepada za pieszczotami, ale nie jest groźny 🙂 Psiak niezbyt wymagający, krótkie spacerki to dla niego wystarczająca aktywność. Niestety Rysiu załatwia swoje potrzeby w domu i dlatego nikt go nie pokocha... WIĘCEJ O RYSIU: https://www.facebook.com/psiaekipa/posts/2021492987992369 !!! PSIAKI DO ADOPCJI OSOBNO !!! 😉 KTO DA DOMEK??? 🙏🙏🙏 Kontakt w sprawie adopcji: 516 488 831 Agata Wilkowice, koło Bielska-Białej -------------------------------------------------------------------------- Jeżeli chcesz wspomóc utrzymanie Tofika bądź Rysia możesz dokonać przelewu na ich rzecz: 🐶Fundacja Psia Ekipa - Razem Dla Zwierząt 72 1750 0012 0000 0000 3844 3399 W tytule wpisując „Darowizna dla 'imię psa” Wpłaty można dokonywać również poprzez: 🐶 szybkie płatności: https://www.psiaekipa.pl/payment 🐶 paypal: info@psiaekipa.pl
  • Czeka w Schronisku w Bielsku-Białej

Ostatnie audycje

Magia

2021-06-12

Jelonek został ostatnio pogryziony przez psa na Żywiecczyźnie. To, niestety, nie jest odosobniony przypadek. Specjaliści apelują: na terenach zielonych nie spuszczajmy psów ze smyczy. Dziś w programie więcej ten temat. Będzie także historia Magii z żywieckiego schroniska. Magiczna sunia czeka na swojego, dobrego człowieka.

Duszek

2021-05-29

Praktycznie codziennie wolontariusze tej fundacji pomagają skrzywdzonym przez ludzi czworonogom. Teraz to jednak bielska Psia Ekipa potrzebuje pomocy. Naszej pomocy, by przetrwać. Szczegóły w programie. Będzie też historia Duszka ze schroniska w Bielsku-Białej.

Sonia

2021-06-05

„Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom” - taki projekt realizowany jest w stolicy Podbeskidzia. Przez kogo i jakie są jego cele? O tym dziś w naszym programie. Polecamy Waszej uwadze również Sonię – piękną sunię, która walczy z nowotworem. Zbiórka pieniędzy na jej leczenie zorganizowano w internecie, na stronie Psiej Ekipy.

Rozalka

2021-05-22

Akcja Dom dla psa wystartowała w Bielsku-Białej. W jednej z galerii handlowych możecie zobaczyć zdjęcia pięknych psiaków, które od lat nie mogą znaleźć swojego prawdziwego domu. O akcji i o zwierzętach z bielskiego schroniska opowiada w programie autorka fotografii Marta Lelek.

Orest

2021-05-15

Czy wiecie co tej jest treibball? To sport dla psów! Więcej na ten temat opowie w naszym programie instruktorka tej dyscypliny Beata Pietrzak. Przedstawimy wam również historię Oresta. Bezbronnego, starszego psa, który znalazł się w schronisku w Bielsku-Białej i czeka na swój prawdziwy dom.

Morisek

2021-05-08

W programie powrócimy do budzącego emocje tematu dotyczącego kotów i ptaków oraz małych ssaków oraz ich wzajemnych relacji. Tym razem oddamy głos przedstawicielce fundacji zajmującej się kociakami. Będzie też gorąca prośba o adopcję Moriska – psiaka, który już wkrótce straci swój obecny dom.

Luna

2021-05-01

Dziś w programie apel do opiekunów kotów aby tych wspaniałych zwierząt nie wypuszczać bez kontroli na pola, łąki czy nawet ogrody. Nasze kociaki zabijają bowiem lub okaleczają małe zwierzaki: wiewiórki, ptaki, które jeszcze nie nauczyły się latać choć opuściły gniazdo, a nawet zające. Będzie też o psiaku idealnym czyli Lunie!

Jeżyk

2021-05-24

Dziś w programie historie z happy-endem dotyczące tzw. beznadziejnych przypadków czyli psów, które na adopcję ze względu na wiek i stan zdrowia miały niewielkie szanse, a jednak... udało się! Będzie też apel o dom Jeżyka. To psia kruszyna, która z adopcji, niestety, wróciła...

Ptyś

2020-04-17

Ocalić Przytulisko dla zwierząt w Ćwiklicach koło Pszczyny chcą pomóc dzielne rowerzystki z Tychów. Dziś w programie opowiemy o niezwykłej akcji charytatywnej dla zwierzaków, Będzie też o niezwykłym psie. Nazywa się Ptyś, a po alejkach schroniska w Bielsku-Białej mknie niczym Robert Kubica!

Radek i Bobek

2021-04-10

Nowa placówka dla bezdomnych zwierząt, być może, powstanie w naszym regionie. Jest szansa, że azyl dla porzuconych i zaginionych psów i kotów powstanie w Czechowicach-Dziedzicach. Więcej na ten temat dziś w programie. Będzie też prośba o adopcję dwóch kocurków: Radka i Bobka!

Leon

2021-03-27

Co to znaczy wolontariat w trudnych warunkach? To dobrze wiedzą, z własnego doświadczenia, wolontariusze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Dziś w programie będzie o nich oraz o pewnym psiaku z Ligoty. Dom Leona spłonął, co gorsza w pożarze zginęła jego opiekunka. Pies potrzebuje pomocy, bardzo doskwiera mu samotność. Jeśli nie znajdzie się jakaś dobra dusza gotowa przyjąć czworonoga pod swój dach, Leon trafi do schroniska...

Aston

2020-03-20

W programie opowiadamy o psach niezwykłych – psach ratowniczych. Naszym gościem jest przewodniczka takiego psa pełniącego służbę w Kętach. Nie zabraknie również opowieści o psiaku, który bardzo potrzebuje domu, a na razie jest w schronisku. Tym razem zaprezentujemy wam Astona z Tychów.

Kostek

2021-03-13

Każda złotówka się liczy – tak zachęcają do wsparcia projektu „Cztery kąty i pies piąty" jego autorzy. O co chodzi? Wyjaśnimy w tym programie. Będzie też historia Kostka – bezdomnego psa, o którego nikt nie pyta, nikt nie jest jego adopcją zainteresowany.

Bella

2021-03-07

Bielsko-Biała ma nowych wolontariuszy działających na rzecz zwierzaków, zwłaszcza krzywdzonych psów i kotów. Powstał bowiem nowych inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, właśnie w Bielsku-Białej. W programie opowiemy o tym, jak do tego doszło i jaki rodzaj działalności w naszym regionie Animalsi obrali. Przedstawimy Wam też historię Belli – pięknej, porzuconej suni.

Reks

2021-02-27

To był mroźny Tłusty Czwartek, zwierzę – jak wynikało ze zgłoszenia – nie miało zapewnionego ciepłego schronienia. W sprawie psa w jednym z sołectw gminy Czechowice-Dziedzice interweniowali wolontariusze. Zostali zaatakowani. W programie więcej informacji w tej bulwersującej sprawie. Opowiemy też o Reksie, który nie musiał trafić do schroniskowego boksu. Byli ludzie, którzy chcieli się psem zająć. Jego tak zwani opiekunowie zdecydowali jednak inaczej...

Donio

2021-02-20

Dziś program Przygarnij Zwierzaka w połowie poświęcimy psiakom, a w połowie kociakom. O kotach mówić będziemy jeszcze w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Kota. Natomiast o psach, w związku z likwidacją schroniska dla zwierząt bezdomnych w Mysłowicach. Trwa poszukiwanie domów dla tamtejszych czworonogów, a zwłaszcza Donia – psa starszego, ślepego, z krzywymi łapkami, który na dodatek cierpi na padaczkę. Czy zdarzy się cud i ktoś zabierze Donia do domu?

Radunia

2021-02-13

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji, tym razem o kotach rozmawiamy z Anną Sztender z fundacji Mam kota na punkcie psa, która zakładając fundację była przede wszystkim miłośniczką psów. Teraz nie wyobraża sobie życia bez kotów. Co takiego mają w sobie te zwierzaki? Dziś próba odpowiedzi na to pytanie.

Sara

2021-02-06

Po kilku dniach odwilży wrócił mróz. Pamiętajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Tym razem w programie Przygarnij Zwierzaka apel o zapewnienie ciepłego schronienia naszym psom. Opowiemy też historię Sary - pięknej suczki owczarka niemieckiego, która potrzebuje domu na kilka tygodni.

Perełka

2021-01-30

Nie trzeba dzwonić, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej fundacji "Lepszy świat" z Cieszyna. W ten sposób można zgłosić, że psu czy kotu dzieje się krzywda. Wezwani do interwencji inspektorzy jadą na miejsce i sprawdzają zgłoszenie. W naszym programie będzie też smutna historia Perełki, psa oddanego na stare lata do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Tychach.

Diego

2021-01-23

Dziś o „radysiakach” czyli psach, które zostały przywiezione do Bielska-Białej z Radys w naszym programie opowiada jedna z wolontariuszek w schronisku dla zwierząt bezdomnych – Paulina Hullin. Wspólnie chcemy Was przekonać, że te psy mimo, że przeszły w Radysach piekło, są już gotowe na adopcje i bardzo czekają na prawdziwych opiekunów i prawdziwe domy. Wśród nich – Diego (na zdjęciu). Zapraszamy do słuchania i kontaktu w sprawie adopcji, nr: 668 248 981.