1% labradorom w potrzebie

Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  • ***ZBIÓRKA DLA RYSIA*** Nie mogliśmy już dłużej patrzeć jak Rysiu miota się w schroniskowym zgiełku. Hałas, codzienny harmider to nie miejsce dla zagubionego, starszego psa :( Dodatkowo bardzo martwiło nas to, że Rysiu nie załatwiał się na spacerach. Chodził, wąchał ale nic... Również jego postura wskazywała na to, że coś Rysia musi boleć. Zabraliśmy Rysia do weterynarza i zrobiliśmy kompleksowe badania krwi oraz USG. Wyszło na to, że Rysiu ma pogrubione oraz podrażnione jelita. W brzuszku mu się kotłowało :( i musiało boleć... Kilka zastrzyków, odpowiednia dieta i wszystko powinno się unormować. Rysiowi potrzebna była "tylko" taka pomoc, ale nawet takiej nie otrzymał tam, gdzie do tej pory przebywał :( Usłyszeliśmy to co zawsze, że pies jest stary... brak nam sił już to komentować... Aby wykluczyć/potwierdzić dodatkowe schorzenia zrobiliśmy również zdjęcia RTG, ale na szczęście nic niepokojącego nie dzieje się w układzie kostnym Rysia :) Chociaż tyle. Wyczyściliśmy Rysiowi również ząbki :) Teraz zbieramy na opłacenie wizyty, badań, lekarstw. A także na pobyt Rysia w hoteliku. Idą Święta, dodatkowo sytuacja w kraju nie sprzyja pomaganiu zwierzętom. Wszyscy drżą o przyszłość, wiele osób straciło pracę i siłą rzeczy choćby chcieli nie są wstanie pomóc. Ale jako Fundacja nadal staramy się pomagać, na tyle ile starczy nam sił i środków... czyli darowizn od Was... https://pomagam.pl/dla_rysia
  • Sonia szuka domu.
  • Przepysznie słodki MIODEK szuka domu :)
  • 52/207/2020/S/ABI ABI ma około 1,5 roku.Została nam oddana gdyż zrobiła sie zazdrosna o małe dziecko. Sunia miła,spokojna ale z charakterem.Nie polecamy jej do domu z dziećmi ale raczej do takiego gdzie będzie w centrum zainteresowania i gdzie właściciele aktywnie spędzaja czas.Niebawem będzie wysteylizowana. Schronisko wydeje psy tylo i wyłącznie do domu lub do mieszkania. Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu. schronisko@schronisko.bielsko-biala.pl tel: 33 814 18 18

Ostatnie audycje

Fiona

2020-11-21

W programie zadamy pytanie: jaka dieta jest dla naszego psa najlepsza? Czy lepiej kupować karmę czy też dla naszego pupila gotować? Zaprezentujemy wam też piękną kotkę. Bezdomna Fiona została znaleziona w Milówce. Teraz czeka na dom i opiekuna.

Dex

2020-11-14

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna prowadzące dom tymczasowy dla kotów w Bielsku-Białej jest zmuszone, po raz pierwszy, prosić o pomoc finansową. Brakuje pieniędzy na zapewnienie podstawowych potrzeb ponad 20 zwierzaków, które w Kotełkowie przebywają. Zaprezentujemy Wam też Dexa - tymczasowego mieszkańca Zwierzęcej Arkadii w Grzawie. Pies czeka na dom i opiekuna.

Bambo

2020-11-07

W programie Przygarnij Zwierzaka będzie apel o pomoc w zapełnieniu na zimę magazynu z karmą dla mieszkańców schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Nie zabraknie również gorącej prośby o adopcje zwierzaków, zwłaszcza kotów, których jest ogromnie dużo zarówno w schroniskach jak i domach tymczasowych. My przedstawimy Wam Bambo.

Rudy

2020-10-31

Program poświęcimy kundelkom. Pretekstem jest Dzień Kundelka obchodzony w minioną niedzielę, ale także to, że październik to miesiąc dobroci dla tych psiaków. A co najważniejsze: kundelek to brzmi dumnie! O tym przekonywać nas będzie Gabriela Balcarek z Psiej Ekipy. Przedstawimy Wam też Rudego – kundelka, który niecierpliwie czeka na opiekuna w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Pędzelek

2020-10-24

Czy wiecie, że w Jaworzu jest taki niezwykły dom tymczasowy dla psiaków wymagających szczególnej troski zwany Psią HAU-pą? Psią HAU-pę stworzyli wolontariusze fundacji Psia Ekipa. O HAU-pie i jej domownikach (zwłaszcza o Pędzelku) opowiadamy w programie Przygarnij Zwierzaka.

Wiktor

2020-10-17

Bezdomnych kociaków w tym roku jest ogromnie dużo. Wszystkimi nie są w stanie zaopiekować się fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom. Stąd apel organizacji pozarządowych o tworzenie domów tymczasowych dla kotów. Czy każdy może zapewnić taki dom? Czy wystarczą dobre chęci? O tym w tym wydaniu programu Przygarnij Zwierzaka.

Tina

2020-10-10

"OSP podaje Łapkę" - tak zatytułowana akcja dla bezdomnych zwierzaków z Oświęcimia, Bielska-Białej, Tychów i okolic prowadzona jest w gminie Kęty. W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy wam o jej szczegółach. Przedstawimy też Tinkę - to mieszkanka Psiej HAU-py w Jaworzu, która czeka na swój dom i swoich opiekunów.

Emil

2020-10-03

Czy głaskanie psa lub przytulanie się do niego może być dla dziecka niebezpieczne? Są rodzice, którzy zabraniają swoim dzieciom bliskiego kontaktu z czworonogami. Boją się zarazków przenoszonych przez psy. Czy są to obawy uzasadnione? W programie Przygarnij Zwierzaka na ten temat porozmawiamy z fachowcem – lekarzem weterynarii. Będzie też apel o adopcję Emila – kochanej psiny bez ogona, ale z dużym, chorym sercem.

Hektor

2020-09-26

W programie Przygarnij Zwierzaka wracamy do tematu kojców. Czy psy powinny być w nich zamykane? Autorzy tego programu stoją na stanowisku, że tylko wtedy, gdy nie ma innej możliwości. To ostateczność. Psiak z takiego kojca powinien być regularnie wypuszczany lub wyprowadzany na spacery. Ale... wypuszczając psa na ogród czy w parku musimy pamiętać, że żyją tam też inne zwierzęta, którym nasz pupil po prostu zagraża. I o tym także więcej w tym wydaniu programu. Na koniec opowiemy o Hektorze - przepięknym psiaku, który czeka w schronisku na prawdziwych opiekunów.

Tinka

2020-09-19

Tinka, 12-letni psiak odebrany „opiekunom” przez wolontariuszy Psiej Ekipy. Była zaniedbana, zapchlona (cierpiała na pchle zapalenie skóry) i zagłodzona (miała anemię). Tince udzielono pomocy w klinice weterynaryjnej, nabrała sił i kilogramów! Jest spokojna, radosna, nie ma w sobie źdźbła agresji. Czeka na prawdziwy dom.

Majlo

2020-09-12

Majlo nie ma czasu na smutki, bo bardzo lubić się bawić. Do pełni szczęścia brakuje mu kochającego opiekuna. 5-letni psiak czeka na adopcję w schronisku w Oświęcimiu (OTOZ Animals Oddział Oświęcim). W audycji Przygarnij Zwierzaka trenerka psów Katarzyna Miklińska opowie o procesie szkolenia psów adoptowanych ze schroniska.

Wiktor

2020-09-05

Poznajcie Wiktora. 6-letni kocur to prawdziwy królewicz. Niestety, jego historia królewskiego życia nie przypomina. Kilkukrotnie wracał z adopcji, ale mamy nadzieję, że dziś po wysłuchaniu audycji znajdzie się osoba, której skradnie serce. Z naszą ekspertką radzimy także jak zachować się w przypadku potrącenia zwierzęcia domowego.

Koci maluch

2020-08-29

To ostatnie, wakacyjne spotkanie z programem Przygarnij Zwierzaka. A w nim odpowiedź na pytanie: czy ktoś sprawdza czy psiaki lub kociaki ze schroniska dla zwierząt bezdomnych trafiły w dobre ręce? Czy wizyty poadopcyjne są przeprowadzane? Będzie też apel o adopcję kociego maluszka, który czeka na dom. Kociak ma amputowaną łapkę i wymaga rehabilitacji. Na razie zajmuje się nim Fundacja Lepszy Świat z Cieszyna.

Beza

2020-08-22

W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy o bezdomnych kotach, których jest tego lata bardzo, bardzo dużo. Czekają na adopcje w schroniskach, ale szanse na to, że zostaną przygarnięte są niewielkie. Będzie też historia bernardynki Bezy, która została adoptowana, ale trafiła nie do ciepłego domu, tylko do kojca. Ma 10 lat, jest wycieńczona i schorowana. Czy znajdzie opiekuna?

Ziomal

2020-08-08

Prawie każdy z nas kiedyś, gdzieś zauważył wałęsającego się, często wychudzonego zwierzaka. Co robić gdy widzimy bezdomnego psa lub kota? Gdzie dzwonić, gdzie szukać pomocy? O tym dziś w programie Przygarnij Zwierzaka. Będzie też apel: Ziomal, czyli piękny psiak, który przebywa obecnie pod opieką Fundacji Zwierzęca Arkadia, szuka domu i opiekuna!

Tara

2020-08-01

W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy o Duszku, psiaku, którego znaleziono w tragicznym stanie w Drogomyślu. Szanse na przeżycie miała minimalne. Mimo to podjęto heroiczną walkę. Niestety, nie doczekaliśmy się happy endu. Dla równowagi będzie też optymistyczna historia Tary z Rajczy, psiej mamy, która zaopiekowała się gromadką kociąt. Tara czeka na nowego opiekuna. Będą też informacje o akcji sterylizacji czworonogów w Cieszynie.

Szmaragd

2020-07-25

W programie Przygarnij Zwierzaka przeniesiemy się do Zwierzęcej Arkadii. Przedstawimy wam też sylwetkę pięknego kociaka, który zwie się Szmaragd!

Kaziu

2020-07-18

W programie opowiemy Wam o interwencji, którą w piątek przeprowadzili Animalsi z inspektoratu Bielsko-Żywiec w jednym z gospodarstw w Jeleśni. Około 20 psów przechodziło tam gehennę. Zagłodzone, zapchlone, zarobaczone przebywały w fatalnych warunkach. Rozmawialiśmy z Agnieszką Romanek tuż po przeprowadzeniu akcji. W programie Przygarnij Zwierzaka nie może zabraknąć również apelu o adopcję psiaka, tym razem Kazia. Psina czeka na dom w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Karmelek

2020-07-11

W programie Przygarnij Zwierzaka gorący apel o przygarnięcie nie jednego, ale ponad 20-tu psiaków! Na dom czeka bowiem Karmelek, znaleziony w Zwardoniu, a w jednym z gospodarstw w Jeleśni znajduje się w dramatycznych warunkach około 20 psiaków. Powiatowy Lekarz weterynarii w Żywcu wydał decyzję o natychmiastowym odbiorze zwierząt. Aby je odebrać, trzeba jednak najpierw znaleźć im nowe domy. Apelujemy o pomoc dla bielsko-żywieckiego inspektoratu OTOZ Animals!

Tofik

2020-07-04

W programie Przygarnij Zwierzaka: po pierwsze kolejne dowody na to, że niestety są tacy, dla których strzelanie do kotów to świetna rozrywka. Będzie też optymistyczna historia psa Tofika, którym zajęła się rodzina w Bronowie. Psiak czeka teraz na adopcję. Porozmawiamy również ze Sławomirem Łyczko z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej.