1% labradorom w potrzebie

Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  • ZNALEZIONA W SKOCZOWIE!!! Tina przebywa obecnie na kwarantannie w cieszyńskim schronisku. Tina, suka, urodzona w 2020 roku, krótkowłosa, mała, w kłębie ma około 30 cm. Znaleziona 11 września 2020 roku w Skoczowie. Numer ewidencyjny: 272/2020. Kontakt w sprawie adopcji: Basia - tel. 502-242-904,e-mail: bebe49@op.pl Wiktoria - tel. 795 003 521, e-mail: wiktoria.glowinska02@gmail.com Ania - tel. 507 530 079, e-mail: nilsson@wp.pl Zdjęcia wykonane we wrześniu 2020 roku
  • CZYJA ZGUBA? Rosti przebywa obecnie na kwarantannie w cieszyńskim schronisku. Rosti, pies, urodzony w 2010 roku, gładkowłosy, mały, w kłębie ma około 30 cm. Znaleziony 9 września 2020 roku w Węgierskiej Górce. Numer ewidencyjny: 270/2020. Kontakt w sprawie adopcji: Basia - tel. 502-242-904,e-mail: bebe49@op.pl Wiktoria - tel. 795 003 521, e-mail: wiktoria.glowinska02@gmail.com Ania - tel. 507 530 079, e-mail: nilsson@wp.pl Zdjęcia wykonane we wrześniu 2020 roku
  • KTO ROZPOZNAJE? Peti przebywa obecnie na kwarantannie w cieszyńskim schronisku. Peti, pies, urodzony w 2016 roku, krótkowłosy, średniej wielkości, w kłębie ma około 55 cm. Znaleziony 4 września 2020 roku w Skoczowie. Numer ewidencyjny: 265/2020 Kontakt w sprawie adopcji: Basia - tel. 502-242-904,e-mail: bebe49@op.pl Wiktoria - tel. 795 003 521, e-mail: wiktoria.glowinska02@gmail.com Ania - tel. 507 530 079, e-mail: nilsson@wp.pl Zdjęcia wykonane we wrześniu 2020 roku
  • Zakupy i spacer z psem...?
  • Te spokojne, bursztynowe oczy od 6 długich lat patrzą na świat przez schroniskowe kraty. Nie ma tu żadnej pomyłki Agon zwany przeze mnie Bursztynem - jak już wiecie z uwagi na kolor swoich wielkich oczu, patrzących z nadzieją i łagodnością – już 6 lat czeka na człowieka, który go pokocha i uratuje. Przed schroniskiem piesek prawdopodobnie też nie miał łatwego życia, być może nie wychodził na spacery, a potem spędził kilka lat zamknięty w betonowym boksie... Jego jedynym oparciem jest pies z boksu, jego codzienny towarzysz. Gdy mój Bursztyn wychodzi na spacer początkowo jest onieśmielony, zdziwiony, od razu szuka psiej opieki, przewodnika. Dopiero po chwili obserwując na spacerze swego psiego kolegę, przestaje się denerwować, a smycz ze splątanej i napiętej stanie się luźna. Bursztynek jest łagodny, lubi głaskanie, podczas wyczesywania zachowuje się bardzo grzecznie. Pilnie szukamy dla niego domu!!! Bardzo proszę Was o udostępnianie!!! Szukamy dla Niego ludzi odpowiedzialnych, którzy dadzą mu szansę, zaopiekują się nim. On bardzo tego potrzebuje. Na pewno ten sympatyczny psiak odwdzięczy się ogromnym przywiązaniem i przyjaźnią. Najlepiej, aby w domu był już psi rezydent, który w nowym środowisku będzie wsparciem dla naszego nieśmiałego ”prawie” owczarka o wielkim sercu ❤ Agon ma około 9 lat, przebywa w schronisku w Cieszynie. Zapraszam na spacer zapoznawczy z Agonem! Kontakt w sprawie adopcji: Sylwia 668-43-53-81
  • Ponownie zwiał LOKI... Nie ma go już cały dzień, przepadł jak kamień w wodę... Błagamy, rozglądajcie się! LOKI jest bardzo łagodny i przyjazny!

Ostatnie audycje

Wiktor

2020-09-05

Poznajcie Wiktora. 6-letni kocur to prawdziwy królewicz. Niestety, jego historia królewskiego życia nie przypomina. Kilkukrotnie wracał z adopcji, ale mamy nadzieję, że dziś po wysłuchaniu audycji znajdzie się osoba, której skradnie serce. Z naszą ekspertką radzimy także jak zachować się w przypadku potrącenia zwierzęcia domowego.

Koci maluch

2020-08-29

To ostatnie, wakacyjne spotkanie z programem Przygarnij Zwierzaka. A w nim odpowiedź na pytanie: czy ktoś sprawdza czy psiaki lub kociaki ze schroniska dla zwierząt bezdomnych trafiły w dobre ręce? Czy wizyty poadopcyjne są przeprowadzane? Będzie też apel o adopcję kociego maluszka, który czeka na dom. Kociak ma amputowaną łapkę i wymaga rehabilitacji. Na razie zajmuje się nim Fundacja Lepszy Świat z Cieszyna.

Beza

2020-08-22

W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy o bezdomnych kotach, których jest tego lata bardzo, bardzo dużo. Czekają na adopcje w schroniskach, ale szanse na to, że zostaną przygarnięte są niewielkie. Będzie też historia bernardynki Bezy, która została adoptowana, ale trafiła nie do ciepłego domu, tylko do kojca. Ma 10 lat, jest wycieńczona i schorowana. Czy znajdzie opiekuna?

Ziomal

2020-08-08

Prawie każdy z nas kiedyś, gdzieś zauważył wałęsającego się, często wychudzonego zwierzaka. Co robić gdy widzimy bezdomnego psa lub kota? Gdzie dzwonić, gdzie szukać pomocy? O tym dziś w programie Przygarnij Zwierzaka. Będzie też apel: Ziomal, czyli piękny psiak, który przebywa obecnie pod opieką Fundacji Zwierzęca Arkadia, szuka domu i opiekuna!

Tara

2020-08-01

W programie Przygarnij Zwierzaka opowiemy o Duszku, psiaku, którego znaleziono w tragicznym stanie w Drogomyślu. Szanse na przeżycie miała minimalne. Mimo to podjęto heroiczną walkę. Niestety, nie doczekaliśmy się happy endu. Dla równowagi będzie też optymistyczna historia Tary z Rajczy, psiej mamy, która zaopiekowała się gromadką kociąt. Tara czeka na nowego opiekuna. Będą też informacje o akcji sterylizacji czworonogów w Cieszynie.

Szmaragd

2020-07-25

W programie Przygarnij Zwierzaka przeniesiemy się do Zwierzęcej Arkadii. Przedstawimy wam też sylwetkę pięknego kociaka, który zwie się Szmaragd!

Kaziu

2020-07-18

W programie opowiemy Wam o interwencji, którą w piątek przeprowadzili Animalsi z inspektoratu Bielsko-Żywiec w jednym z gospodarstw w Jeleśni. Około 20 psów przechodziło tam gehennę. Zagłodzone, zapchlone, zarobaczone przebywały w fatalnych warunkach. Rozmawialiśmy z Agnieszką Romanek tuż po przeprowadzeniu akcji. W programie Przygarnij Zwierzaka nie może zabraknąć również apelu o adopcję psiaka, tym razem Kazia. Psina czeka na dom w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej.

Karmelek

2020-07-11

W programie Przygarnij Zwierzaka gorący apel o przygarnięcie nie jednego, ale ponad 20-tu psiaków! Na dom czeka bowiem Karmelek, znaleziony w Zwardoniu, a w jednym z gospodarstw w Jeleśni znajduje się w dramatycznych warunkach około 20 psiaków. Powiatowy Lekarz weterynarii w Żywcu wydał decyzję o natychmiastowym odbiorze zwierząt. Aby je odebrać, trzeba jednak najpierw znaleźć im nowe domy. Apelujemy o pomoc dla bielsko-żywieckiego inspektoratu OTOZ Animals!

Tofik

2020-07-04

W programie Przygarnij Zwierzaka: po pierwsze kolejne dowody na to, że niestety są tacy, dla których strzelanie do kotów to świetna rozrywka. Będzie też optymistyczna historia psa Tofika, którym zajęła się rodzina w Bronowie. Psiak czeka teraz na adopcję. Porozmawiamy również ze Sławomirem Łyczko z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik w Bielsku-Białej.

Sara

2020-06-27

W programie Przygarnij Zwierzaka dowiecie się: jak zabezpieczyć swojego psiaka przed kleszczami oraz jak pomóc przystani dla zwierząt „Ocalenie”. Przedstawimy też Wam Sarę, czyli niezwykłą psią babunię!

Nika

2020-06-20

Dlaczego bezdomność wśród psów w Bielsku-Białej udało się ograniczyć, a z kotami ta sztuka się nie udaje lub udaje w niesatysfakcjonującym zakresie? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w programie Przygarnij Zwierzaka. Będzie też apel o dom dla suni o imieniu Nika (na zdjęciu). Kontakt w sprawie adopcji: 516 488 831.

Zenek

2020-06-13

Program Przygarnij Zwierzaka poświęcimy kotom. Jak się bowiem okazuje, kociaków tej wiosny w Bielsku-Białej przybyło. To niestety nie jest dobra wiadomość oznacza bowiem, że więcej mamy zwierząt bezdomnych. Będzie również apel o adopcję kocura, który zwie się Zenek.

Mobi

2020-06-06

W programie Przygarnij Zwierzaka gościmy w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, które po ponad 2-miesięcznym zamrożeniu dla odwiedzających, właśnie ponownie otworzyło swoje bramy dla gości. W programie zaprezentujemy wam też historię Mobiego. Tak się nazywa mały, głuchy i ślepy pies, którego znaleziono na ulicy i przewieziono do schroniska. Nie jest sobie poradzić w kojcu z innymi psami. Bardzo potrzebuje domu i opiekuna.

Ida

2020-05-30

W programie "Przygarnij Zwierzaka" opowiemy Wam o niezwykłym azylu dla kociaków. Miejsce nazwane Kotełkowo działa w Bielsku-Białej. Kociaki mają tam zapewnioną troskliwą opiekę i dach nad głową, ale i tak czekają na adopcję i prawdziwy dom na stałe. O właśnie taki domu dla pięknej, chorej kotki Idy będziemy dziś do Was apelować.

Pusia

2020-05-23

W programie Przygarnij Zwierzaka przekażemy Wam dobre wieści. Będzie o adopcji Kevina, czyli psa, który od 10 lat przebywał w schroniskowym kojcu w Cieszynie. O "odmrażaniu" schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej opowie kierownik placówki Dominik Domiszewski. Zaapelujemy też do Was o dom dla Pusi czyli suni, dla której domem - tak jak dla 8 innych psiaków - było gospodarstwo w Pisarzowicach. Niestety, ich właścicielka nie jest w stanie się zaopiekować swoimi zwierzętami. Wolontariusze szukają dla nich nowych domów.

Kevin

2020-05-16

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla nas, ale również i zwierząt. Zwłaszcza psów, które przebywają w schroniskach i nie mogą już od 2 miesięcy liczyć na odwiedziny, a często i spacer. Okazuje się jednak, że w wyniku koronawirusa więcej osób decyduje się na adopcje. O skutkach pandemii: tych fatalnych, ale i pozytywnych dla zwierząt bezdomnych w programie Przygarnij Zwierzaka. Opowiemy też o Kevinie czyli psiaku, który od 10 lat siedzi zamknięty w schroniskowym kojcu. Czy uda mu się znaleźć dom na stare lata?

Largo

2020-05-09

W programie o wpływie pandemii koronawirusa na organizacje zajmujące się zwierzakami. Mówiliśmy już o walce o przetrwanie, jaką toczy przystań "Ocalenie" z Ćwiklic, podobna jest udziałem pszczyńskiej fundacji Zwierzęca Arkadia. Tym razem opowiemy o sytuacji w jakiej znalazła się Arkadia i jej zwierzaki. Będzie też apel o adopcję pięknego psiego seniora Largo!

As

2020-05-02

W programie Przygarnij Zwierzaka sprawdzaliśmy z jakimi problemami mierzą się w czasie pandemii koronawirusa właściciele czworonogów. Czy dostęp do weterynarzy jest ograniczony? Gdzie i pod jakimi warunkami można szukać pomocy dla swojego psiaka/kota? Odpowiedzi na te pytania dziś w naszym programie. Przedstawimy też historię Asa - psiaka, który czeka na dom z ogródkiem

Bob Budowniczy

2020-03-14

Tym razem program Przygarnij Zwierzaka poświęcimy kotom. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego większość z 50 budek dla tych zwierząt, które miały pomóc przetrwać kotom zimę, nie udało się rozstawić na terenie Bielska-Białej. 40 nadal stoi w schronisku dla zwierząt bezdomnych. W programie przedstawimy wam także Boba Budowniczego. To piękny kot znaleziony w trakcie przebudowy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej, który czeka na adopcję.

Grimm

2020-03-07

Wydaniu programu przyświeca hasło: "przygarnij jerzyka". Jerzyki jak wiadomo nie są zwierzętami domowymi. Jednak bez naszej pomocy, rozgościć jest im się w naszej okolicy trudno. A na tym powinno nam zależeć. Dlaczego? Wyjaśnimy w programie. Zaprezentujemy też sylwetkę Grimma. To psiak ze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej, który nie może doczekać się na adopcję. Opowiedzą o nim uczniowie szkoły podstawowej nr 33 z tego miasta.