Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  • "Uwaga! Pies agresywny!" czyli o tym, jak zniszczyć psu szansę na adopcję. Historia Alfiego jest nam nieznana - ot, trafił w bliżej nieokreślonej przeszłości do schroniska w Radysach, a stamtąd w jednym z ostatnich transportów trafił do naszego schroniska. Był jednym z tych, co go nikt nie chciał - zwykły owczarko-podobny kundelek, do tego z góry narzuconą łatką psa agresywnego - skąd się to wzięło? Nie mamy zielonego pojęcia, ale to sprawiło, że los Alfika był już z góry przesądzony. Gdy do nas trafił był po prostu nieufny. Sposób jego zachowania wyraźnie dawał do zrozumienia, że nie wie kim jesteśmy i boi się nam zaufać, bo pewnie nie jeden raz został strasznie skrzywdzony... I tak po paru miesiącach powolnego nabierania zaufania Alf zmienił się w Alfika, który nie pragnie niczego innego, niż swojego własnego domu. Alfik jest większym psiakiem w typie owczarka niemieckiego. Do osób, które bardzo dobrze zna jest do rany przyłóż - podaje łapkę, kocha się przytulać i głaskać. Grzecznie chodzi na smyczy, ale ze względu na jego nieznaną przeszłość - nie polecamy go do domu z małymi dziećmi i lepiej żeby nie trafił do domu z drugim psem (chyba że ktoś wykaże się dużą determinacją i stopniowo będą obydwa psiaki ze sobą zaprzyjaźniane). Ponadto preferowane jest kilka spotkań zapoznawczych przed adopcją. Alfik nie ma za dużo czasu, ma mniej więcej 9 lat, ale kompletnie tego po nim nie widać. Chcesz dać szansę skrzywdzonemu przez los psiakowi? Dasz mu miłość do końca jego dni? Nie zwlekaj! Kontakt w sprawie adopcji: Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981 Gdybyśmy nie odbierały - prosimy o sms, oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili. Alfik znajduje się w bielskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.
  • Kiedy zamykano Radysy był ogromny szał na adopcje tych wyciągniętych z obozu śmierci psów. Ludzie rzucali się na pomoc, jak na luksusowy "towar" w sklepie na przecenie... Naprawdę... Brzmi to strasznie, ale taka jest smutna prawda.... Do naszego schroniska trafiły same psy, które wymagały pracy i wiecie co? Pełno było chętnych na adopcje, ale wszyscy rezygnowali gdy tylko wychodziło, że trzeba z tymi psami pracować, bo przecież nie będziemy sobie ściągać problemu na głowę prawda? I takim właśnie "przypadkiem" był (i jest dalej) Klusek. Jeden z dziesięciu wybranych, które trafiły do nas prawie już dwa lata temu. Na przełomie lipca/sierpnia będzie już druga rocznica wyzwolenia Radys, a Klusek był właśnie jednym z tych ostatnich, które opuściły to miejsce. Nie wiemy co przeżył w Radysach ani nie wiemy, ile czasu tam spędził. Trafił do nas w strasznym stanie psychicznym, a jego ciało nosi piętna starych urazów i ran. W ciągu tych dwóch lat zmieniło się wiele - Klusio przede wszystkim nabrał zaufania do człowieka i jest chyba najbardziej przytulaśnym psem w schronisku... Ale co z tego, jak nie ma domu? Kolejna próba - kolejny post adopcyjny - może tym razem się uda? *Klusek aktualnie ma ok 6 lat (ur +/- w 2016 roku) *dogaduje się z innymi psami *jest otwarty na ludzi, ale trzeba zyskać jego zaufanie (więcej czasu potrzebuje by zaufać mężczyznom) *ma dość sporą nadwagę, stąd jego imię *grzecznie chodzi na smyczy, nie ciągnie *jak komuś zaufa to jest ogromnym przytulakiem, uwielbia być glaskanym Kontakt w sprawie adopcji: Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981 /jeśli nie odbieramy - prosimy o SMSa, oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili/ Klusek znajduje się w schronisku Reksio w Bielsku Białej
  • https://www.facebook.com/100063627068813/posts/409189971211902/?app=fbl
  • Ostatni post o Brunie szału nie zrobił 😞 Pewnie dlatego, że w pierwszym zdaniu nie napisaliśmy, że BRUNO ZOSTAŁ ODDANY DO SCHRONISKA W WIEKU 14 LAT 😳😳😳 To był nasz błąd ‼️ Bruno kolejne dni musi spędzać w samotności a z racji wieku wiadomo, że zostało mu ich mniej niż więcej... Jednak niech Was to nie zmyli. Bruno jest w dość dobrej kondycji jak na te lata jednak na dom absolutnie czekać nie może. A dom miał przez wiele lat... Brunowi nawet nie przeszkadzają warunki, w jakich się znajduje - niewielki boks, beton, drewniana buda nie bolą tak bardzo jak samotność, zwłaszcza gdy się do niej nie przywykło. Gdy było się psem kochanym, rozpieszczanym, najbardziej na świecie brakuje człowieka... Ten pies tęskni za swoimi opiekunami, ale jednego już nie ma na tym świecie a drugi podupadł na zdrowiu i nie może zajmować się już Brunem 💔 Serce Bruna pękło a teraz powoli się wykrwawia... czy jest ktoś kto go uratuje przed śmiercią z tęsknoty i samotności? On nie ma czasu... tego nie da się kupić. To spokojny, wciąż wesoły, większych rozmiarów psiak, który nie może, po prostu nie może tam zostać ani chwili dłużej ! Kontakt: 516 488 831, 609 012 491 (gdy nie odbieramy prosimy o smsa, oddzwonimy) Piesek jest podopiecznym schroniska w Bielsku-Białej, gdzie Fundacja pełni wolontariat.
  • To jak Sara zmienia się na przestrzeni miesięcy pobytu w schronisku napawa nas optymizmem 😊 Pracujemy z nią tylko w soboty, kiedy pełnimy wolontariat a to co udało się wypracować mimo ograniczonego czasu i warunków pozwala nam stwierdzić z całym przekonaniem, że chcieć to znaczy móc! 💪 Rodzina Sary nie chciała 💔 po śmierci jej opiekuna została do schroniska oddana, bo przerażona światem, niepewna, zdezorientowana potrafi kąsać. Jednak gdyby tylko chcieli proces adaptacji Sary do nowych warunków przebiegłby znacznie szybciej niż w schronisku. Ale nie chcieli... My chcemy znaleźć dom dla Sary. Taki, który jej już nigdy nie zawiedzie. Czy się uda? Czy odrobina wysiłku i kilka zapoznawczych spacerów to aż tak wiele, aby dać Sarze szanse, którą raz już jej odebrano? Zadzwoń, jeżeli uważasz, że nie: 500 141 184, 516 488 831 Piesek jest podopiecznym schroniska w Bielsku-Białej, gdzie Fundacja pełni wolontariat.
  • Nie otrzymam pomocy, bo uważają, że mi tu dobrze, uściślę w schronisku... Mam co jeść, dach nad głową, spacer raz w tygodniu. Ma mi wystarczyć i nie mam prawa odważyć się prosić o nic więcej... Mam siedzieć cicho, bo inni mają gorzej 💔 A gdy przyjdzie czas pożegnania, schroniskowy weterynarz ulży mojemu bólowi i cierpieniu. Nie pogłaszcze, nie szepnie dobrego słowa, machnie na mnie ręką jak na każdego kolejnego... I choć nie wybieram się jeszcze na tamten świat i jestem w dobrej kondycji takie myśli przechodzą mi przez głowę. Bo zostałem sam... A myślałem, że jest inaczej... Mam 10 lat i spory czas miałem dom, widocznie to ma mi wystarczyć... potem wydarzyła się nieudana adopcja, rzucono mnie na głęboką wodę. Nie podołałem, może myślą, że to moja wina? Prawda nie jestem psem, który zaufa w pierwszej sekundzie, ale zły przecież nie jestem 😞 Czy kilka zapoznawczych spacerów i poznanie się nawzajem to tak wiele??? Widocznie tak, tak samo, jak ten mój wymarzony dom, o którym mam zapomnieć, bo inni mają gorzej, ale ja nie jestem winny ich losowi, to nie moja wina, to za co ta kara??? Nie skreślaj mnie, już inni zrobili to za Ciebie. Daj mi szanse. Proszę... Zawiedziony Pluto. Kontakt: 516 488 831 (gdy nie odbieram proszę o sms, oddzwonię) Piesek jest podopiecznym schroniska w Bielsku-Białej, gdzie Fundacja pełni wolontariat.

Ostatnie audycje

Przystanek: Zwierz!

2022-05-14

Przystanek: Zwierz! Tak nazywa się kampania prowadzona przez redakcjęBB. W kampanii chodzi o zwrócenie uwagi na bezdomne oraz dzikie zwierzęta, które potrzebują naszej pomocy i naszego głosu. Dziś w programie porozmawiamy właśnie o tej kampanii. Odwiedzimy też działki przy ul. Witosa w Bielsku-Białej, gdzie koty mogą przetrwać tylko dzięki dobrym ludziom

Zofijka

2022-05-07

Jest taki niezwykły dom w Bielsku-Białej… W domu tymczasowym przy ulicy Pogodnej zwierzęta znalezione, bezdomne, po prostu potrzebujące pomocy, czekają na adopcje. Drugiego takiego domu tymczasowego dla czworonogów w naszym regionie nie znajdziecie! Psiaki i kociaki gości bowiem w SWOIM prywatnym domu, a nie wynajętym, pani Irena Ziemska. Mieszka w nim obecnie 5 psów oraz 18 kotów, a wśród nich Zofijka.

Nero

2022-04-23

Nero – tak nazywa się niezwykły pies, którego ktoś pozbył się przywiązując do drzewa... Tak właśnie trafił do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Prawdopodobnie to rasowy, karelski pies na niedźwiedzie. Jest przepiękny i dostojny – opisują go jego opiekunowie z żywieckiego schroniska. W programie odwiedzimy również ogród działkowy Maluch w Bielsku-Białej, gdzie działkowicze pomagają przeżyć kotom.

Banita

2022-04-09

Banita to kociak, który od wielu lat pracuje pilnując porządky na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej! Pora, by przeszedł na zasłużoną emeryturę. Stowarzyszenie „Dla Braci Mniejszych” szuka dla niego domu z ogródkiem, w którym mógłby zamieszkać na stare lata.

Sabina, stowarzyszenie Dla braci mniejszych

2022-04-02

Odwiedzamy miejsca w Bielsku-Białej, w których żyją koty dokarmiane przez mieszkańców, społecznych karmicieli lub wolontariuszy organizacji działających na rzecz zwierząt. Budki dla kotów stoją m.in. na bielskiej Olszówce i na osiedlu Beskidzkim.

Misza, Bobik i Frodo

2022-03-26

Ludzie uciekając przed wojną zostawiają swoje zwierzęta lub po prostu nie mają ich czym nakarmić. W najgorszej sytuacji są jednak psy w schroniskach. Głód coraz częściej zagląda w oczy zwierzętom w Ukrainie. Dlatego bielskie fundacje: Świat w naszych rękach oraz Psia Ekipa organizują transporty z karmą i lekami dla zwierząt do Iwano-Frankowska oraz Żytomierza. Zbiórka karmy cały czas trwa. W tym programie jednak zachęcamy do adopcji psów, które dotarły do nas z Ukrainy. To: Misza, Bobik i Frodo.

Homer

2022-03-19

O swojej pracy w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej opowiadają Barbara Osińska i Grzegorz Kuc. Przedstawimy Wam również Homera, starszego psiaka, który choćby ze względu na ślepotę nie powinien w schronisku przebywać...

Dominik Nawa

2022-03-12

Transporty karmy dla zwierząt w Ukrainie organizuje fundacja „Przystań Ocalenie” z Ćwiklic. Jej szef Dominik Nawa wozi zebrane dary za wschodnią granicę, gdzie sytuacja zwierząt, a także opiekujących się nimi ludzi jest tragiczna.

Anna Chęć, Joanna Kraj

2022-03-05

Do naszych miast przyjeżdżają uciekający przed wojną w Ukrainie ludzie, a wraz z nimi zwierzęta. W programie apel o to, aby swoje serca i domy otworzyć dla CAŁYCH rodzin uchodźców. Rozmawiamy z przedstawicielkami organizacji, które pomagają głodującym ukraińskim zwięrzetom.

Forest

2022-02-26

Wolontariuszy potrzebuje Psia HAU-pa w Jaworzu. To fantastyczny dom tymczasowy dla skrzywdzonych przez ludzi psów. Dziś w programie wybierzemy się do tej HAU-py. Z jej szefową - Magdą oraz wolontariuszem Ignasiem przedstawimy Wam Foresta. Ten cudny psiak czeka na adopcję!

Misiek

2022-02-19

W programie o tym jak świętowany jest Dzień Kotów w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej oraz jak świętowano ten dzień w ekocentrum „Zielony Pies”. Będzie też apel o adopcję Miśka.

Iwona Gorzkowska, Katarzyna Gruszczyk, Dominik Domiszewski

2022-02-12

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kota zachęcamy Was do adopcji kotów. Tych ze schroniska i tych z domów tymczasowych, na przykład prowadzonych przez bielskie stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna.

Anna Sztender, Łukasz Mularski

2022-02-05

Dlaczego przytulisko dla kotów w Czechowicach-Dziedzicach kończy swoją działalność? O tym tym razem w Przygarnij Zwierzaka. Rozmawiamy też z wolontariuszem schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. A na koniec mamy apel mieszkańca Bystrej skierowany do turystów spacerujących na Kozią Górę ze swoimi psiakami.

Farcik

2022-01-29

Farcik to ofiara sylwestrowej zabawy fajerwerkami. Uciekając przed hukiem petard został potrącony przez dwa samochody. Diagnoza: złamany kręgosłup. Psina podnosi się tylko na przednich łapkach i tak stara się przemieszczać. Mieszka w Psiej HAU-pie i dzięki Psiej Ekipie odwiedza fizjoterapeutkę. Bardzo potrzebuje człowieka, który się nim zaopiekuję. Więcej o Farciku w tym wydaniu Przygarnij Zwierzaka.

Zielony Pies

2022-01-22

Jak mądrze pomagać zwierzętom? Tego można było się dowiedzieć w trakcie warsztatów przeprowadzonych w nowym ekocentrum w Bielsku-Białej, które zwie się Zielony Pies. Ułamek przekazanej tam wiedzy prezentujemy w naszym programie.

Reksiu

2022-01-15

Tym razem w naszym programie będzie o tym, czym zajmuje się zoofizjoterapeuta i kiedy powinniśmy się z naszym pupilem do takiego specjalisty udać. Przede wszystkim jednak zaprezentujemy wam niezwykłą opowieść o życiowej zmianie zainspirowanej adoptowanym psiakiem. Niewidomy staruszek Reksiu sprawił, że pani Iwona – do tej pory finansistka – zajęła się rehabilitacją zwierząt!

Mieszkowa

2022-01-08

O tym jak nasze zwierzaki przeżyły Sylwestra. O akcji Bezpieczne zwierze w zimie oraz o kociaku zwanym kiedyś Mieszkiem, a obecnie Mieszkową. O tym wszystkim opowiemy w programie Przygarnij Zwierzaka.

Katarzyna Gruszczyk

2021-12-18

Jak przygotować swojego psa lub kota na Sylwestra? O tym dziś w programie Przygarnij Zwierzaka opowie behawiorystka z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej Katarzyna Gruszczyk.

Daniel Wigłasz

2021-12-11

Nocami temperatura spada poniżej zera. A i wciągu dnia bywa już mroźno. Mamy pierwsze zimowe dni, choć ta kalendarzowa zima jeszcze się nie rozpoczęła. Jak zabezpieczone na ten czas są zwierzęta w schronisku w Cieszynie? To sprawdzimy w programie.

Dominik Domiszewski

2021-12-04

Jedna trzecia psów z bielskiego schroniska zachorowała na kaszel kenelowy. Dlatego psiaków odwiedzać nie można. W programie Przygarnij Zwierzaka rozmawiamy z kierownikiem schroniska Dominikiem Domiszewskim. Nie tylko na ten temat. W Bielsku-Białej powstał właśnie poradnik „Przygotuj pupil na Sylwestra”.