Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  • Szczenięta szukają nowych domów.
  • SZUKAMY DOMU!! Dwa pieski szukają domów, choćby tymczasowych. Ważą do 10kg, mają około 5 lat. Bardzo pozytywnie nastawione do człowieka i innych psów, neutralne w stosunku do kotów. Bielsko-Biała 500 141 184 507507330
  • UWAGA!!! Smarklice koło Siemiatycz ZAGINĄŁ KOT Kambo ❤️ cudowny kochany kot pojechał do nowego domu 28 czerwca 2022. Niestety zdezorientowany wykorzystał moment nieuwagi i wybiegł przez taras na zewnątrz 😥 Nie odnalazł się do tej pory. Kombo jest oswojony, ale w sytuacji w jakiej się znalazł, może być lękliwy i ostrożny. Prosimy o pomoc w odnalezieniu 🙏 Na znalazcę czeka nagroda 500zł. Kambo jest wykastrowany, niezaczipowany. Możliwe, że znalazł bezpiecznie miejsce i podejdzie do zabudowań, gdy zrobi się chłodno… 🙏 błagamy! Pomóżcie! Kasia 504 014 248 Marek 723 888 888
  • Misia, Anioł nie pies! ❤ Jakie ma szansę na adopcje 10 letni pies?! Minimalne! Jednak wierzymy, że ta zawsze uśmiechnięta Babcia znajdzie kochajacych ludzi, którzy dadzą jej miłość i poczucie bezpieczeństwa na resztę życia. Misia jest pozytywnie nastawiona do dzieci w każdym wieku, do psiakow dużych i małych. Przyjmuje na stałe leki na tarczycę, wysterylizowana. Kocha głaski, ale nie jest nachalna, nie narzuca się. Mówi „jeśli chcesz się przytulić i mnie pomiziać to będzie cudownie, ale jeśli nie masz na to ochoty, to ja poczekam” ☺️ Uwielbia spacerki, ale nie wymaga długich :) Zostaje w domu sama bez żadnego problemu. Nie niszczy, nie wskakuje na kanapę… przesypia ten czas :) Wiecznie usmiechnieta babcia, towarzyszka zycia To taka dzielna towarzyszka życia bez specjalnych wymogów :) Osoby zainteresowane adopcja proszone są o wypełnienie ankiety: http://ankieta.labradory.info.pl/
  • "Uwaga! Pies agresywny!" czyli o tym, jak zniszczyć psu szansę na adopcję. Historia Alfiego jest nam nieznana - ot, trafił w bliżej nieokreślonej przeszłości do schroniska w Radysach, a stamtąd w jednym z ostatnich transportów trafił do naszego schroniska. Był jednym z tych, co go nikt nie chciał - zwykły owczarko-podobny kundelek, do tego z góry narzuconą łatką psa agresywnego - skąd się to wzięło? Nie mamy zielonego pojęcia, ale to sprawiło, że los Alfika był już z góry przesądzony. Gdy do nas trafił był po prostu nieufny. Sposób jego zachowania wyraźnie dawał do zrozumienia, że nie wie kim jesteśmy i boi się nam zaufać, bo pewnie nie jeden raz został strasznie skrzywdzony... I tak po paru miesiącach powolnego nabierania zaufania Alf zmienił się w Alfika, który nie pragnie niczego innego, niż swojego własnego domu. Alfik jest większym psiakiem w typie owczarka niemieckiego. Do osób, które bardzo dobrze zna jest do rany przyłóż - podaje łapkę, kocha się przytulać i głaskać. Grzecznie chodzi na smyczy, ale ze względu na jego nieznaną przeszłość - nie polecamy go do domu z małymi dziećmi i lepiej żeby nie trafił do domu z drugim psem (chyba że ktoś wykaże się dużą determinacją i stopniowo będą obydwa psiaki ze sobą zaprzyjaźniane). Ponadto preferowane jest kilka spotkań zapoznawczych przed adopcją. Alfik nie ma za dużo czasu, ma mniej więcej 9 lat, ale kompletnie tego po nim nie widać. Chcesz dać szansę skrzywdzonemu przez los psiakowi? Dasz mu miłość do końca jego dni? Nie zwlekaj! Kontakt w sprawie adopcji: Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981 Gdybyśmy nie odbierały - prosimy o sms, oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili. Alfik znajduje się w bielskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Ostatnie audycje

Heniek i Lusia

2022-08-06

Heniek i jego siostra Lusia to kociaki, które przez długi czas po urodzeniu nic nie widziały. To już się zmieniło dzięki okulistycznym konsultacjom, operacji oraz troskliwej opiece wolontariuszy stowarzyszenia Dla Braci Mniejszych. Teraz kociaki, choć wymagają jeszcze opieki, są samodzielne i czekają na adopcje. W programie również apel o siatkowanie balkonów! Trzy koty straciły życie na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej z powodu braku właściwej siatki.

Joanna Milikiewicz, lekarz weterynarii

2022-07-30

Psy i koty też oddaj krew. O honorowym krwiodawstwie zwierzaków dziś w Przygarnij Zwierzaka. Będzie też o kursach, na których nauczymy się jak udzielać pierwszej pomocy naszym czworonożnym pupilom.

Anetka

2022-07-23

W programie apel o mokrą, dobrej jakości karmę dla kotów, której brakuje w schronisku w Bielsku-Białej. Przedstawimy też historię Anetki, 2-kilogramowej suni, której większość wagi stanowią uszy!

Dżeki, pies przewodnik bez prawa do emerytury

2022-07-16

Jak rozpoznać, który hotel dla zwierząt to dobre i bezpieczne miejsce dla naszego czworonoga? Odpowiedź w programie. Będzie też smutna historia 13-letniego labradora Dżekiego. Psiak trafił do lecznicy w stanie agonalnym. Prowadził w upale swojego niewidomego pana i wyczerpany przewrócił się na drodze w Ustroniu...

Emi

2022-07-09

Emi – tak nazywa się półroczna kotka, którą błąkała się ulicami Żywca. Przygarnęła ją wolontariuszka OTOZ Animals Edyta Haczek. Na razie Emi musi się podleczyć. Kiedy wyzdrowieje czyli za dwa tygodnie rozpoczną się poszukiwania domu dla kotki. Edyta Haczek jest dziś gościem programu.

Jett

2022-07-02

Oto Jett. Ten piękny, duży pies, którego wygląd zapiera dech w piersiach, znajduje się... w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Jest majestatyczny, a do tego niezwykle łagodny i wrażliwy, inteligentny, posłuszny i spokojny. Tak opisują go wolontariusze przychodzący do schroniska. I bardzo lubi chodzić na spacery. Jego historię poznacie w programie.

Iwona Gorzkowska - Kotełkowa Drużyna

2022-06-25

O największym domu tymczasowym dla kotów na Podbeskidziu opowie Iwona Gorzkowska ze stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna. Będzie też prośba o adopcję jednej z mieszkanek owego domu – Kiwaczki.

Katarzyna Gruszczyk

2022-06-18

Bywa tak, że szczekanie psa wzbudza u ich opiekunów złość. Tak oczywiście być nie powinno, ale czy pies obszczekujący każdego przechodnia mijającego nasz dom, to sytuacja naturalna? Czy też nie? Zapytamy o to dziś w programie behawiorystkę - Katarzynę Gruszczyk z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej.

Józek + kocie maluchy

2022-06-12

Jest taki sklep zoologiczny w Bielsku-Białej, który oprócz działalności handlowej pośredniczy w adopcji bezdomnych kotów. W programie wybierzemy się tam z wizytą i przedstawimy wam kota Józka oraz 5-osobową kocią rodzinkę.

Psia HAU-pa

2022-06-04

Tym razem ostrzegamy Was przed zakupem zwierzaków z pseudohodowli. Będzie też apel do osób, które mają talen do pisania, robienia zdjęć czy filmików. O bezdomnych psiakach, oczywiście. Fundacja Psia Ekipa szuka wolontariuszy. Liczba adopcji spada, a przecież o domy dla podopiecznych HAU-py trzeba zawalczyć!

Katka

2022-05-28

Jesteśmy w Psiej HAU-pie, gdzie wraz z Magdą Prygą, prosimy Was o pomoc dla Bobika z Ukrainy. Chłopak potrzebuje kosztownego leczenia w okolicach... Wrocławia. W programie także historia Katki, która w związku z przeprowadzką opiekunki traci dom oraz Franka, który także pilnie musi znaleźć nowego właściciela.

Przystanek: Zwierz!

2022-05-14

Przystanek: Zwierz! Tak nazywa się kampania prowadzona przez redakcjęBB. W kampanii chodzi o zwrócenie uwagi na bezdomne oraz dzikie zwierzęta, które potrzebują naszej pomocy i naszego głosu. Dziś w programie porozmawiamy właśnie o tej kampanii. Odwiedzimy też działki przy ul. Witosa w Bielsku-Białej, gdzie koty mogą przetrwać tylko dzięki dobrym ludziom

Zofijka

2022-05-07

Jest taki niezwykły dom w Bielsku-Białej… W domu tymczasowym przy ulicy Pogodnej zwierzęta znalezione, bezdomne, po prostu potrzebujące pomocy, czekają na adopcje. Drugiego takiego domu tymczasowego dla czworonogów w naszym regionie nie znajdziecie! Psiaki i kociaki gości bowiem w SWOIM prywatnym domu, a nie wynajętym, pani Irena Ziemska. Mieszka w nim obecnie 5 psów oraz 18 kotów, a wśród nich Zofijka.

Nero

2022-04-23

Nero – tak nazywa się niezwykły pies, którego ktoś pozbył się przywiązując do drzewa... Tak właśnie trafił do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Prawdopodobnie to rasowy, karelski pies na niedźwiedzie. Jest przepiękny i dostojny – opisują go jego opiekunowie z żywieckiego schroniska. W programie odwiedzimy również ogród działkowy Maluch w Bielsku-Białej, gdzie działkowicze pomagają przeżyć kotom.

Banita

2022-04-09

Banita to kociak, który od wielu lat pracuje pilnując porządky na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej! Pora, by przeszedł na zasłużoną emeryturę. Stowarzyszenie „Dla Braci Mniejszych” szuka dla niego domu z ogródkiem, w którym mógłby zamieszkać na stare lata.

Sabina, stowarzyszenie Dla braci mniejszych

2022-04-02

Odwiedzamy miejsca w Bielsku-Białej, w których żyją koty dokarmiane przez mieszkańców, społecznych karmicieli lub wolontariuszy organizacji działających na rzecz zwierząt. Budki dla kotów stoją m.in. na bielskiej Olszówce i na osiedlu Beskidzkim.

Misza, Bobik i Frodo

2022-03-26

Ludzie uciekając przed wojną zostawiają swoje zwierzęta lub po prostu nie mają ich czym nakarmić. W najgorszej sytuacji są jednak psy w schroniskach. Głód coraz częściej zagląda w oczy zwierzętom w Ukrainie. Dlatego bielskie fundacje: Świat w naszych rękach oraz Psia Ekipa organizują transporty z karmą i lekami dla zwierząt do Iwano-Frankowska oraz Żytomierza. Zbiórka karmy cały czas trwa. W tym programie jednak zachęcamy do adopcji psów, które dotarły do nas z Ukrainy. To: Misza, Bobik i Frodo.

Homer

2022-03-19

O swojej pracy w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej opowiadają Barbara Osińska i Grzegorz Kuc. Przedstawimy Wam również Homera, starszego psiaka, który choćby ze względu na ślepotę nie powinien w schronisku przebywać...

Dominik Nawa

2022-03-12

Transporty karmy dla zwierząt w Ukrainie organizuje fundacja „Przystań Ocalenie” z Ćwiklic. Jej szef Dominik Nawa wozi zebrane dary za wschodnią granicę, gdzie sytuacja zwierząt, a także opiekujących się nimi ludzi jest tragiczna.

Anna Chęć, Joanna Kraj

2022-03-05

Do naszych miast przyjeżdżają uciekający przed wojną w Ukrainie ludzie, a wraz z nimi zwierzęta. W programie apel o to, aby swoje serca i domy otworzyć dla CAŁYCH rodzin uchodźców. Rozmawiamy z przedstawicielkami organizacji, które pomagają głodującym ukraińskim zwięrzetom.