Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  • https://www.facebook.com/groups/312013189223047/permalink/1235474163543607/
  • https://www.facebook.com/923845727634317/posts/5015082175177298/
  • https://www.facebook.com/389150800055/posts/10159367822230056/
  • Nic nie zapowiadało, że los okaże się dla Vegi tak bezduszny, przewrotny, szyderczy... Będąc szczeniakiem miała dom i jakby się mogło wydawać kochających ludzi, teraz ma nowotwór, wizje utraty oka i bezdomność. Z krwawiącymi, rozpadającymi się guzami Vega przez rok koczowała pod sklepem żebrząc o jedzenie i pomoc. O ile pierwsze dostawała, drugiego nie mogła się doczekać. Przez cały ten czas nikt nie pomógł cierpiącej suni. A nie jest to możliwe, że nie widzieli. Widzieli i wiedzieli doskonale, że boleć musi, jednak stać ich było jedynie na rzucenie czegoś do jedzenia, aby zaspokoić dręczące sumienia, ale to za mało, zdecydowanie zbyt mało, aby ulżyć suni. Dwa z trzech guzów w obrębie głowy zostały zoperowane, usunięte są też ogromne guzy na listwach mlecznych. Niestety badania histopatologiczna wykazały złośliwość wyciętych zmian... Dajemy Vedze dojść do siebie po wycieńczających operacjach i ponownie zrobimy rtg płuc, aby wykluczyć ewentualne przerzuty i zdecydujemy czy usunąć trzeci guz w obrębie powieki. Nie będzie to prosta decyzja... Wycięcie guza wymaga również usunięcia gałki ocznej, guz jest bowiem tak nieszczęśliwie umiejscowiony. Plusem jest, że Vega ma wyjątkowo dobre wyniki badania krwi jak na swój stan. Liczymy, że będzie walczyć o siebie, o swoje zdrowie, o życie. Ale podniesienie rękawicy będzie dla niej łatwiejsze u boku człowieka, w domu, którego Vega już nie pamięta. Nie wiemy ile życia przed nią, ale bardzo chcielibyśmy, żeby była jeszcze szczęśliwa i jak przyjdzie ten czas, aby odeszła kochana, wśród swojej rodziny. Vega to kruszynka, waży zaledwie 6,5 kg. Ma ponad 10 lat. Początkowo jest troszkę nieufna w stosunku do człowieka, ale szybko się do niego przekonuje. Musi widzieć, że już nic złego nie grozi jej z ręki człowieka... Nie szuka zbytniego kontaktu z innymi psami, raczej ich unika. Akceptuje koty. Jest po prostu spokojną, milutką, pragnącą tylko miłości sunią... Nie możesz adoptować Vegi, pomóż nam opłacić jej leczenie https://www.ratujemyzwierzaki.pl/mala-vega?fbclid=IwAR296kN4ODPHADEdxbPYnDQ1E4cvTSVcmR_lu6BqR-862THnxgp-6LqJAjo lub Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne "Dla Braci Mniejszych" 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220 z dopiskiem "VEGA" Kontakt telefoniczny: Barbara 666 015 714 Ola 500 141 184 Bielsko-Biała

Ostatnie audycje

Psia Ekipa

2021-11-27

Wpaść do domu kultury z psem? Tak to było możliwe! Do bielskiej Kubiszówki wiele osób przyszło ze swoim czworonożnym przyjacielem na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej Psia Ekipa. Oto relacja z tego wydarzenia, a Was zapraszamy do zobaczenia zdjęć, których bohaterami są wolontariusze Fundacji Psia Ekipa oraz psy z bielskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wystawa do zobaczenia w Galerii na Piętrze Kubiszówki.

Bordo

2021-11-20

Dziś w Przygarnij Zwierzaka o niezwykłym owczarku podhalańskim Bordo i równie niezwykłych ludziach, którzy zdecydowali się na adopcję schorowanego, starszego psiaka z bielskiego schroniska. Niestety, Bordo już z nami nie ma. Odszedł w kilka miesięcy po wyczekiwanej adopcji. Prezentujemy rozmowę z panią Ireną, która stworzyła Bordkowi dom, a także z wolontariuszką Psiej Ekipy - Natalią.

Dom dla psa

2021-11-13

Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa. To motto niezwykłego kalendarza na rok 2022 wydanego przez grupę Dom dla psa działającą w bielskim schronisku. W kalendarzu znajdziecie zdjęcia, portrety i historię bezdomnych psów, które zostały adoptowane. A dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na pomoc medyczną i psychologiczną dla psów, które trafiają ze schroniska do nowych domów. Gdzie można kalendarz dostać? O tym w programie.

Szczeniaki znalezione na cmentarzu

2021-11-06

Prawie 200 kilogramów karmy dla bezdomnych psów i kotów zebrali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej. Dziś w programie Przygarnij Zwierzaka odwiedzimy schronisko w Cieszynie. Będziemy też w Rajczy, gdzie przebywa para szczeniaków znalezionych na… cmentarzu.

Szarik

2021-10-30

Ktoś truje psy w Godziszce. Tak twierdzi przynajmniej nasza słuchaczka, pani Ania, która straciła swojego Szarika. W programie znajdziecie też zapowiedź charytatywnego marszu jednorożców! Celem tego niezwykłego marszu jest wsparcie idei budowy schroniska dla zwierząt bezdomnych w powiecie pszczyńskim.

Bonia

2021-10-23

6-tygodniowy szczeniak został znaleziony w kontenerze na śmieci w Czechowicach-Dziedzicach. Był wsadzony do pudełka, które ktoś dokładnie zakleił. Powracamy do tej bulwersującej historii. Będzie też optymistyczny temat. Artyści wspierają plan budowy schroniska dla zwierząt bezdomnych w powiecie pszczyńskim! W jaki sposób? O tym w Przygarnij Zwierzaka.

Ptyś

2021-10-16

Akcję „Zima w schronisku” ogłosiło Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Co potrzebne jest w placówce? Jak możemy pomóc psom i kotom z tej placówki? O tym dziś w naszym programie opowie kierownik schroniska Dominik Domiszewski. A pracująca w nim pani Gosia zaprezentuje Wam niepełnosprawnego psiaka, który porusza się tylko dzięki specjalnej wyścigówce. To Ptyś, o którym kiedyś w programie już mówiliśmy. Może uda mu się znaleźć opiekuna za drugim podejściem?

Ósme niebo

2021-10-09

W tym programie dowiecie się (jeśli jeszcze nie wiecie) gdzie znaleźć można ósme niebo! Będzie też o kotach przebywających na terenie ogródków działkowych przy ul. Witosa w Bielsku-Białej.

Platek

2021-10-02

Zbiórkę karmy dla schroniska, w którym przebywają bezdomne zwierzaki zainicjowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej. W tym programie będzie też o psie wartym co najmniej tyle, ile platynowa karta płatnicza.

Olaf

2021-09-25

Ponad 6 tys. 600 zł udało się zebrać stowarzyszeniu Futrzany Los w trakcie ostatniej edycji Biegu po Coolturę. Bieg odbył się w Żywcu. A stowarzyszenie przeznaczy pieniądze na rzecz zwierząt bezdomnych przebywających w tamtejszym schronisku. O tym, jak obecnie wygląda sytuacja w tej placówce, w rozmowie z wolontariuszką.

Schronisko Arkadii

2021-09-18

Schronisko dla zwierząt bezdomnych chce stworzyć w powiecie pszczyńskim bądź w okolicy fundacja Zwierzęca Arkadia. Szczegóły w programie.

Azo

2021-09-11

Ten pies bardzo potrzebuje prawdziwego domu. Nazywa się Azo i przeszedł w swoim życiu już tak wiele, że fantastycznie byłoby gdyby los oraz dobrzy ludzie podarowali mu na starość ciepły, dobry dom. W programie powiemy wam także o tym, kto i jak może stworzyć dom tymczasowy.

Katarzyna Gruszczyk

2021-09-04

Co zrobić aby adopcja psa lub kota ze schroniska była udana? Na ten temat rozmawiamy dziś w programie z behawiorystką z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej.

Dzień Psa

2021-08-28

Dziś w programie opowiadamy w jaki sposób świętowany będzie w Bielsku-Białej Międzynarodowy Dzień Psa.

Nero

2021-08-21

O porzuconych na śmietniku w Rycerce Górnej kotkach oraz o Nero, który został potrącony przez pociąg w Zwardoniu i w wyniku wypadku stracił jedną łapę. W tym programie opowiemy o działalności OTOZ Animals w powiecie żywieckim.

Pedro

2021-08-14

W programie opowiemy o psiakach ze schroniska w Żywcu. Będzie historia Pedro oraz Chytruska, który z powodu cukrzycy stracił wzrok. Czy psiaki znajdą swój prawdziwy dom?

Michał Janik

2021-08-07

Wędrował dla „czworołapych przyjaciół”. Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic przemierzył 4 górskie szlaki promując ideę adopcji bezdomnych zwierzaków i wspierając schronisko dla zwierząt w Katowicach. W programie opowiemy o akcji „Łapy w górę”.

Lalo

2021-07-10

Dziś w programie garść informacji, które warto przypomnieć sobie w trakcie upalnych wakacji. Pamiętajmy o misce wody dla zwierząt i o tym, by zapewnić im schronienie przed prażącym słońcem. Powtórzymy też apel o dom dla Lalo – psiaka, który nie daje sobie rady w żywieckim schronisku.

Wolontariusze

2021-07-03

Dziś w programie oddamy głos wolontariuszom, którzy zajmują się zwierzakami w schronisku dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej. Jak trafili do wolontariatu na rzecz zwierząt i jak zachęcają do takiego właśnie spędzania wolnego czasu?

Przecinek

2021-06-26

Projekt „koło ratunkowe” dla kociaków powstał w Czechowicach-Dziedzicach. W tak nazwanym punkcie jest udzielana pomoc znalezionym, bezdomnym kociakom. Szczegółowo opowiemy o tym dziś w programie. Będzie też apel o adopcję Przecinka , a właściwie już Wykrzyknika.