Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  Ostatnie audycje

  Bingo i Monika Kalinik

  2024-03-23

  Cudo na zdjęciu to Bingo. Chłopak ma zaledwie 6 miesięcy i właśnie traci swój dotychczasowy dom. Jeśli nie znajdzie nowego opiekuna lub domu tymczasowego, zostanie przewieziony do schroniska! To łagodny, uroczy szczeniak, który chce się bawić… O psiaku opowiada Monika Kalinik z Fundacji Niepieskie Życie.

  Justyna Talik-Zabrzecka i Diego

  2024-03-16

  To wyjątkowej urody, młody pies. Przypomina misia. Jego piękna sierść wymaga wręcz zabiegów kosmetycznych! Diego błąkał się w Złatnej, obecnie przebywa schronisku w Żywcu. Nikt go nie szuka, ale z jego zachowania wnioskować można, że wcześniej na pewno miał dom. Lubi ludzi. To świetny kompan na spacery, ale nie wzgardzi zapewne również domową kanapą. O Diego opowiada Justyna Talik-Zabrzecka.

  Iwona Gorzkowska, Kotełkowa Drużyna

  2024-03-09

  Odwiedzamy nowe Kotełkowo. Sprawdzamy jak miewają się koty w domu, w którym w święta Bożego Narodzenia wybuchł pożar.

  Bako i Riko

  2024-03-02

  Nie ma psa w bielskim schronisku, który bardziej potrzebuje adopcji. Bako to starszy już i schorowany psiak, który w schronisku po prostu gaśnie w oczach. Jedyną szansą dla niego jest troskliwa opieka w domowych warunkach! O czworonogu opowiada wolontariuszka Psiej Ekipy Agata (numer w sprawie adopcji: 516 488 831). Z kolei w Psiej HAU-pie na swojego opiekuna czeka Riko. O pięknym, łagodnym piesku opowiada Magda Pryga.

  Rokuś i Maksiu oraz Magda Pryga i Joanna Kraj

  2024-02-24

  Radio Bielsko miało zaszczyt gościć Joannę Kraj i Magdą Prygę z Psiej Ekipy, a także... Rokusia i Maksia! To dwójka psich przyjaciół zabrana przez wolontariuszy z jednego z gospodarstw w Chybiu, gdzie zostały porzucone przez dotychczasowych „opiekunów”. Przebywały w koszmarnych warunkach. Poszukujemy osoby, które zdecydują się na podwójną adopcję psiaków!

  Joanna Jabłońska, Przybij Piątkę z Kotem

  2024-02-17

  W Światowym Dniu Kota program poświęcamy, oczywiście, kotom! Spora gromadka tych zwierząt przebywa w przysiółku Łazki w Międzybrodziu Bialskim. Są codzienne dokarmiane przez wolontariuszy stowarzyszenia Przybij Piątkę z Kotem.

  Artur Hankus

  2024-02-10

  Ma 11 lat, mieszka w Bielsku-Białej i został bohaterem. Artur Hankus uratował życie starszemu, głuchemu yorkowi. Pies w trakcie popołudniowego szczytu komunikacyjnego błąkał się ulicą Dmowskiego, spacerował po rondzie przy kościele w Białej. Artur z pomocą pani Magdy oraz pani Agnieszki złapał pieska. To dzięki chłopcu Maksiu trafił do swojej opiekunki.

  Katarzyna Brandys, Justyna Talik-Zabrzecka

  2024-01-27

  Dora i Pirat (na zdjęciu) – to dwójka bohaterów dzisiejszego wydania programu. Dora to sunia, która rozpoczęła wizytację cieszyńskich szkół wraz ze swoją opiekunką z fundacji Lepszy świat. Zaraz o tym opowiemy. Natomiast Pirat to piękny chłopak, który szuka swojego domu na stałe. Obecnie przebywa w schronisku w Żywcu. Jak tam trafił? Prawdopodobnie został wyrzucony z samochodu… O tym opowie więcej wolontariuszka opiekującą się psiakiem.

  Aldona, opiekunka Kosmosa

  2024-01-20

  Pies zabrany z bielskiego schroniska dla zwierząt bezdomnych uratował życie swojej nowej rodziny w pożarze. Kosmos nie dał swoim opiekunom spokojnie zasnąć. Dlaczego warto dzielić dom z czworonożnym adopciakiem? Odpowiedź w programie.

  Katarzyna Gruszczyk, behawiortystka

  2024-01-13

  O kolejnych psich seniorach, którzy przebywają w Miejskim Schronisku dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej, opowiada behawiorystka Katarzyna Gruszczyk. Wśród nich Jaskier (na zdjęciu), który przebył do nas z Radys...

  Agata, wolontariuszka Psiej Ekipy w schronisku w Bielsku-Białej

  2023-01-06

  Przed nami co najmniej kilka mroźnych dni. To szczególnie trudny czas dla bezdomnych zwierząt w schroniskach. "Adoptuj Staruszka" – apeluje placówka w Bielsku-Białej, w której przebywa 80 psów i 150 kotów. Między innymi niedowidzący Bako, ale także Mika i Dingo.

  Aldona Płużek-Wilk i Magdalena Żurawska

  2023-12-30

  Rozmowa o psach bezdomnych i tych adoptowanych w kinie Janosik w Żywcu. Najpierw został tam wyświetlony znakomity dokument "Adopciaki" o sytuacji schroniska funkcjonującego w Holandii, a później o realiach placówki funkcjonującej w Żywcu opowiadały: Aldona Płużek-Wilk i Magdalena Żurawska. To wolontariuszki stowarzyszenia Futrzany Los, które prowadzi schronisko.

  JUSTYNA TALIK-ZABRZECKA I KUBUŚ

  2023-12-23

  O tym maleńkim piesku już opowiadaliśmy wam w programie. Kubuś był najmniejszym podopiecznym schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu. Był, bo – dzięki słuchaczom Przygarnij Zwierzaka – ma dom.Oto przedświąteczne, dobre wieści!

  Dom dla psa

  2023-12-16

  Grupie przyjaciół, która pełni swój wolontariat w bielskim schronisku w każdy piątek, udało się już po raz 13. wydać kalendarz. To kalendarz niezwykły, bo złożony z portretów adoptowanych w mijającym roku psów oraz wypełniony ich historiami. Grupa Dom dla psa zaprezentowała kalendarz na rok 2024. A premiera odbyła się w trakcie spotkania wolontariuszy i osób, które psy w mijającym roku adoptował.y

  Anna Chęć , Justyna Talik-Zabrzecka i Kubuś

  2023-12-09

  Naszym gościem jest Ania Chęć z Fundacji Świat w Naszych Rękach, która opowiada o pomocy kotom wolno żyjącym w Bielsku-Białej. W programie także ważny apel. W schronisku w Żywcu znajduje się maleńki szczeniak – Kubuś. Wolontariuszka Justyna Talik-Zabrzecka apeluje, by to maleństwo znalazło dom przed świętami.

  Magda Romik, Beata Korzeniowska - Futrzany Los

  2023-12-02

  Rozmawiamy o sytuacji schroniska dla zwierząt bezdomnych w Żywcu i zachęcamy do odwiedzenia przedświątecznego kiermaszu i wsparcia placówki fnasowo.

  Monika Brzezicka, wolontariuszka

  2023-11-25

  Naszym gościem jest Monika Brzezicka, mieszkanka powiatu suskiego, która pomaga bezdomnym, cierpiącym kotom. Ostatnio tym, które próbowały przetrwać na terenie jednej z firm w Jordanowie.

  Dominik Nawa, Przystań Ocalenie

  2024-11-18

  Pożar w Przystani Ocalenie to tragedia, z jaką opiekunom zwierząt przyszło się zmierzyć tuż przed nadejściem zimy. W płomieniach ognia stracili zgromadzone zapasy siana i słomy. Rozmawiamy z szefem przystani – Dominikiem Nawą.

  Joanna Kraj, Fundacja Psia Ekipa

  2023-11-11

  Za nimi kolejna zwycięska sądowa batalia. Dwie osoby skazano za znęcanie się nad zwierzętami. Dzięki Fundacji Psia Ekipa uratowanych zostało siedem owczarków niemieckich, którym „opiekunowie” zgotowali piekło. Wycieńczone psy odebrano, wyleczono i znaleziono im prawdziwe domy. Niestety, dwa owczarki interwencji wolontariuszek nie doczekały.

  Gaba Balcarek, Psia Ekipa

  2023-11-04

  O czworonogach, które prawie całe swoje życie spędziły w schronisku i tam też odeszły, nie zwracając niczyjej uwagi, ale też o psach, którym dopisało szczęście, opowiada Gaba Balcarek z Psiej Ekipy. Inka, Rózia czy Stefcia znalazły nowe domy, zmieniły na zawsze życie swoich opiekunów i przyczyniły się do kolejnych adopcji!