Pilnie szukaja domu

"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest 

W lokalnych schroniskach  z dnia na dzień przybywa skrzywdzonych, porzuconych i szukających miłości zwierząt.

Radio BIELSKO i osoby którym nie jest obojętny los czworonogów, zachęcają do adopcji zwierząt z okolicznych schronisk. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do znalezienia nowych domów i kochających właścicieli dla obecnych podopiecznych schronisk.

Systematycznie przedstawiamy kolejne psy i koty, które mogą stać się Waszymi najlepszymi przyjaciółmi.  

"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi,
które kocha cię więcej niż siebie samego"

- Josh Billings

Przygarnij zwierzaka

  Ostatnie audycje

  Weronika Olszówka, OTOZ Animals Oświęcim

  2023-09-09

  Od nowego roku miasto przejmie opiekę nad bezdomnymi zwierzętami w Oświęcimiu. Do tej pory o bezpańskie psy i koty w miejskim schronisku przy ul. Kamieniec dbało Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Ale Animalsi wywiesili białą flagę. Dlaczego? Naszym gościem jest kierownik placówki, a zarazem wiceprezes oświęcimskiego oddziału OTOZ Weronika Olszówka.

  OTOZ Animals Bielsko-Biała, KOTełkowa drużyna

  2023-09-02

  Rozmawiamy z przedstawicielami organizacji, które pomagają zwierzętom. Z wolontariuszami można było się spotkać w trakcie dnia otwartego bielskiego schroniska dla zwierzęt bezdomnych.

  Jarosław Kołodziejczyk, schronisko w Chełmku

  2023-08-26

  Od początku tego roku bezdomnymi psami i kotami z Żywca opiekuje się schronisko w Chełmku. W jakich warunkach przebywają tam zwierzęta? Sprawdzamy!

  Dominik Domiszewski, schronisko w B-B

  2023-08-23

  Jak upały znoszą zwierzęta w bielskich schronisku? Co jego pracownicy robią, by pomóc przetrwać czworonogom ten trudny czas? O tym w tym wydaniu programu. Zapowiadamy też zbiórkę elektrośmieci w schronisku i dzień otwarty placówki.

  Denis

  2023-08-12

  Denis to młody, energiczny psiak, który czeka na swoich prawdziwych opiekunów w domu tymczasowym. Został znaleziony w … rowie w Lalikach. Dzięki OTOZ Animals Żywiec jest już zaszczepiony i odrobaczony. Denis kocha ludzi i dobrze reaguje na inne zwierzęta. Czeka na prawdziwy dom! W programie odwiedzamy także kawiarnię, w której mieszkają koty!

  Olga Lis, OTOZ Animals

  2023-07-22

  Szukają dla nich domów! Osiem psów, które w strasznych warunkach były przetrzymywane w jednym z gospodarstw na Żywiecczyźnie, odebrali wolontariusze bielskiego oddziału OTOZ Animals. Teraz walczą o zapewnienie im odpowiedniej opieki weterynaryjnej, domów tymczasowych i tych docelowych.

  Banita

  2023-07-15

  Banita od kilku lat przebywał na Osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej, a jego tymczasowym domkiem była mała budka. Stary i schorowany wymagał jednak opieki. I taką dostał! Kota adoptował Sławek Dusza.

  Czarek

  2023-07-08

  Czarek to psiak w typie coker spaniela. Ma 3 lub 4 lata. Uwielbia spacery i łaknie kontaktu z człowiekiem. Nie ma jednak swojego domu. O chłopaku opowiada Magdalena Ciapała z OTOZ Animals Żywiec.

  Rower pomaga

  2023-07-01

  Za każde 100 kilometrów przejechanych na rowerze zwierzęta, które znajdują się pod opieką Przystani Ocalenie w Ćwiklicach, dostaną kilogram warzyw do jedzenia. Na tym polega akcja Rower Pomaga zwierzętom, do udziału w której zaprasza Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej. Więcej na ten temat w rozmowie z Anią Indianką Sobańską.

  Siedmiu wspaniałych

  2023-06-24

  Oto siedmiu wspaniałych z Jaworza! Dzięki wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Psiej HAU-pie powstaje plac zabaw dla czworonogów!

  Dominik Domiszewski, Tomasz Wójcik

  2023-06-17

  Przed nami upały. Pamiętajmy aby odpowiednio zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Niech nie zabraknie im miski z wodą. Zrezygnujmy też ze spacerów wtedy, gdy temperatury są najwyższe, lepiej wybrać się wieczorową porą. Dziś w programie Przygarnij Zwierzaka naszymi gośćmi są: szef schroniska dla zwierząt bezdomnych w Bielsku-Białej oraz przedstawiciel stowarzyszenia Reksio, które temu schronisku pomaga.

  Maja Krawczyk, Tupot Małych Łapek

  2023-06-10

  Bieg z psiakami w Parku Śląskim przygotowuje organizacja studencka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Bieg odbędzie się 8 lipca w Parku Śląskim. A dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz katowickiego schroniska dla zwierząt bezdomnych.

  Dominik Domiszewski, schronisko w B-B

  2023-06-03

  Miejskie Schronisko dla Zwierząt Bezdomnych w Bielsku-Białej ma nową stronę internetową, którą ułatwić ma poszukiwanie zagubionych zwierząt, ale też ich adopcję. Między innymi na ten temat rozmawiamy z kierownikiem placówki - Dominikiem Domiszewskim.

  Karolina Nawrot, Fundacja Terra Spei

  2023-05-27

  Odwiedzamy nieco większe niż zwykle czworonogi w ośrodku jeździeckim "Hanka" w Lipowej. Konie też potrzebują adopcji! Na ten temat rozmawiamy z Karoliną Nawrot z Terra Spei. Fundacja dba o konie w ośrodku w Lipowej.

  Bari

  2023-05-20

  Bari jest chory. Mógłby wyzdrowieć, ale w warunkach domowych. Niestety, ten 5-letni, piękny owczarek niemiecki znalazł się w schronisku dla zwierząt bezdomnych. Więcej o Barim, ale także o innym psiaku z bielskiej placówki – Dingo, w naszym programie.

  Katarzyna Brandys, Fundacja "Lepszy świat"

  2023-05-13

  Pomagają psom, kotom, ale też małym dzikim zwierzętom takim jak jeże czy ptaki. Sytuacja finansowa fundacji „Lepszy świat” z Cieszyna jest jednak coraz trudniejsza. Brakuje pieniędzy na karmę, ale też faktury za leczenie zwierząt. Budowa przytuliska dla starych psów stanęła...

  Działkowiczki z Sarniego Stoku

  2023-05-06

  Panie: Basia, Irena i Ania dokarmiają koty wolno żyjące. To działkowiczki wypoczywające (i pomagające zwierzakom) na terenie ogrodu Sarni Stok w Bielsku-Białej. Rozmawiamy z panią Basią, która zajmuje się kotami na działkach już niespełna 20 lat!

  OLGA LIS I ADAM ŚLIWKA, OTOZ ANIMALS

  2023-04-29

  Potrzebują ludzi do pracy, oczywiście wolontaryjnej. Animalsom przydaliby się nowi ludzie gotowi na wyjazdy interwencyjne. To wyjazdy podejmowane w obronie łamanych praw braci mniejszych. Ciąg dalszy rozmowy z inspektorami OTOZ Animals w Bielsku-Białej.

  Toro

  2023-04-23

  O nowej fundacji działającej od tego roku na naszym terenie - Niepieskie życie opowiada Barbara Hareńczyk. Apelujemy też o dom dla Toro, odebranemu swojemu dotychczasowemu właścicielowi.

  Bruno

  2023-04-15

  Bruno już od 2 lat przebywa w schronisku w Bielsku-Białej. O niezwykłym psiaku opowiada gaba Balcarek z Psiej Ekipy.