Zielony dach i zielona ściana. "Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem"
fot. Paweł Sowa/Wydział prasowy UM w B-B
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Zielony dach i zielona ściana. "Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem"

Trwają prace przy przebudowie i adaptacji budynków o nr 6 i 10 przy ul. Romana Dmowskiego, to niedaleko Ratusza w Bielsku-Białej.Po zakończeniu prac będzie tam Centrum Seniora, powierzchnie biurowe na wynajem dla młodych przedsiębiorców i archiwum wydziału geodezji. Do końca maja wykonawca zakończy prace nad stanem surowym otwartym w obu budynkach. Równocześnie w środku prowadzone są prace instalacyjne. - Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Nie ma tutaj żadnych zagrożeń [terminowych - red.]. Myślę, że będzie to kolejny obiekt, który wypięknieje w naszym mieście - komentował na naszej antenie Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. Posłuchaj.

Centrum Seniora zlokalizowane będzie w budynku przy ul. Dmowskiego 6. Na trzeciej kondygnacji znajdą się pomieszczenia administracyjne, do których przeniesie się m.in. Rada Seniorów, uruchomiony zostanie punkt informacyjny. Będzie tu również zaplecze cyklicznych spotkań i powierzchnia szkoleniowo-konferencyjna. Jedno pomieszczenie zostanie przeznaczone na świadczenie porad przez psychologa i prawnika. Będą też dwa pomieszczenia do zajęć manualnych, pomieszczenia integracyjne, sala do zajęć ruchowych, biblioteka i szatnia. Cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. 
 
Mniejszy budynek przy ul. Dmowskiego 10 został rozebrany i jest budowany od nowa. Docelowo zostanie do niego przeniesione archiwum urzędu. To na tym budynku powstanie zielony dach i coś na kształ zieklonej ściany. Od strony dziedzińca elewacja zostanie pokryta pnącą roślinnością.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: