Zabił ciężarną żonę [AKTUALIZACJA]
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Zabił ciężarną żonę [AKTUALIZACJA]

Zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał mąż 33-letniej bielszczanki. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa.
AKTUALIZACJA 21.10, godz. 14.45
Śmierć nastąpiła na skutek gwałtownego uduszenia. Takie informacje o zabójstwie 33-letniej bielszczanki przekazał nam Prokurator Rejonowy Bogusław Strządała. Kobieta w zaawansowanej ciąży została zamordowana przez swojego męża w domu w czwartkowy wieczór. Posłuchajcie!

Dzień później 35-letni Piotr Sz. zgłosił jej zaginięcie na policję i rozpoczęły się poszukiwania. Mężczyzna przyznał się do winy i został aresztowany na 3 miesiące. Podejrzany jest również o fizyczne znęcanie się nad żoną, do czego się nie przyznaje. Teraz ma być przebadany przez dwóch biegłych psychiatrów, którzy ocenią, czy w chwili zabójstwa był poczytalny. Jak ustaliła prokuratura, motywem był konflikt małżeński.

AKTUALIZACJA 21.10, godz. 10.00

Jest trzymiesięczny areszt dla Piotra Sz., któremu postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 33-letniej żony Izabeli. Kobieta była w szóstym miesiącu ciąży. Jak udało nam się ustalić, jej ciało znaleziono w lesie między Siewierzem a Brudzowicami w powiecie będzińskim. Od piątku była poszukiwana przez policję, po tym jak jej mąż zgłosił zaginięcie. 35-letni mężczyzna podejrzany jest również o fizyczne znęcanie się nad żoną, do czego się nie przyznaje. Grozi mu dożywocie. 

WPIS:
33-letnia bielszczanka w szóstym miesiącu ciąży zniknęła w piątek. Jeszcze wczoraj policja informowała o tym, że odnaleziono ciało zaginionej kobiety. Zwłoki znaleziono w województwie śląskim, poza powiatem bielskim. Dziś wiadomo już, że doszło do zabójstwa, za którym stoi mąż ofiary.
 
-Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, w tym jeden - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Przed godziną 18.00 złożyliśmy wniosek do sądu rejonowego w Bielsku-Białej o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek rano - powiedziała nam rzeczniczka bielskiej prokuratury okręgowej Agnieszka Michulec.
 
Na razie nie są znane szczegóły. Wiadomo jedynie, że mężczyzna był funkcjonariuszem bielskiej Straży Miejskiej. 
 
Sprawą zajmuje się prokuratura rejonowa Bielsko-Biała Północ. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: