Wyczekana inwestycja dojdzie do skutku
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Wyczekana inwestycja dojdzie do skutku

Sprawa wreszcie nabiera rumieńców. Niebawem rozpoczną się prace na terenie amfiteatru w bielskiej dzielnicy Lipnik.Niektórzy żartują, że tylko „Moda na sukces” miała więcej odcinków niż serial pod tytułem „Amfiteatr w Lipniku”. Wygląda na to, że wreszcie doczekamy się końca tej historii. Władze Bielska-Białej dogadały się z Nadleśnictwem Bielsko i zwiększyły środki na tę inwestycję. Chętni wykonawcy już się zgłosili do przetargu, więc teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by zrewitalizować ten teren. Posłuchajcieprezydenta Jarosława Klimaszewskiego.
 
Projekt zgłoszony przed laty do budżetu obywatelskiego przebył długą drogę do realizacji. Najpierw chodziło o kwestie formalne, później o to, że grunty, na których znajduje się amfiteatr, nie należą do miasta. Na koniec sprawa rozbiła się o fundusze, bo zgłoszone w przetargach propozycje znacznie przewyższały planowane kwoty.

Prace nad leśnym miejscem wypoczynku i zabawy powinny się zakończyć jeszcze w tym roku i będą kosztowały przeszło 2 miliony złotych.

Fot.: Facebook/Amfiteatr - Leśne miejsce wypoczynku BO 2017 Bielsko-Biała

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: