Walczy z guzem oczodołu. Zagrają dla niej koncert
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Walczy z guzem oczodołu. Zagrają dla niej koncert

10-letnia Dorotka z Cieszyna walczy z genetyczną chorobą. Pomóc chcą jej m. in. muzycy z Wisły i Żywca.Dziewczynka przeszła cztery ciężkie neurochirurgiczne skomplikowane operacje usunięcia guza oczodołu, który zniszczył jej czaszkę i oczodół. Guz ciągle odrasta, dlatego konieczne są kolejne operacje. 

Niestety po ostatnim rezonansie okazało się, że jest bardzo duże ryzyko wystąpienia guza złośliwego, są nowe zmiany w mózgu i okolicach twarzoczaszki. Skóra na czole dziewczynki pęka, jest jak papier. Lekkie zadrapanie, uderzenie powoduje ogromny ból i rany które są bardzo bolesne. Dorotka bardzo cierpi.

Dla dziecka jest nadzieja, ale bardzo droga. Terapia nierefundowanym lekiem kosztuje aż 3 mln zł!Zbiórka na te cel prowadzona jest TUTAJ. Grupa przyjaciół chce dołożyć do tej ogromnej kwoty swoją cegiełkę i organizuje koncert charytatywny. 
 
- Dołączyło do ans sporo osób i w zasadzie z takiego pomysłu na koncert zrobiło się całkiem duże wydarzenie Dołączyły do nas lokalne firmy z Cieszyna i okolic i wspierają nas na różne sposoby – mówi Łukasz Sztwiertnia. Posłuchaj
 
Wydarzenie odbędzie się w sobotę w Czeskim Cieszynie w klubie Blady Świt. Będą tam stoiska z rękodziełem i ciastami oraz loteria fantowa. Przede wszystkim jednak będzie muzyka. Zagrają: Pytki Doś z Wisły Malinki oraz Centrum Band z Żywca. A po koncercie czeka Was jam session. Start o godz. 18.00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: