W szkole będą szczepić
fot.: ZSTiO Skoczów
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

W szkole będą szczepić

Prawdopodobnie 3 dodatkowe punkty szczepień masowych powstaną w powiecie cieszyńskim. Odpowiednie wnioski złożyły samorząd: powiatu cieszyńskiego, miasta Cieszyn oraz gminy Strumień.Wojewoda zaakceptował już wniosek starostwa. Punkt masowych szczepień powstanie na pewno w Skoczowie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ulicy Góreckiej. Rzeczniczka starostwa Sylwia Pieczonka wjaśnia, że o wybraniu tego właśnie obiektu na miejsce szczepień zdecydowała znakomita lokalizacja (blisko stacja PKP Bajerki, a także przystanek autobusowy). Nie bez znaczenia było także to, że szkoła dysponuje dużą salą gimnastyczną. Posłuchaj
- Mamy też obsadę medyczną, która tych szczepień będzie dokonywać – podkreśla Pieczonka. 

Dodajmy, że o zorganizowanie dodatkowego punktu masowych szczepień zabiega również samorząd Cieszyna. Na szczepienia zamierza przeznaczyć Halę Widowiskowo-Sportową im. Cieszyńskich Olimpijczyków przy ul. Sportowej.
Podobny wniosek skierowały do wojewody władze gminy Strumień. Tam, punkt szczepień mógłby powstać w strażnicy w Bąkowie. Atutem tej lokalizacji jest bardzo dobry dojazd z drogi krajowej, jak i powiatowej – zaznacza burmistrz Anna Grygierek. Posłuchaj
W tej chwili na terenie gminy Strumień działają  4 punkty szczepień, które są zlokalizowane w  Strumieniu, Drogomyślu i Pruchnej.

Wszystkie dodatkowe, masowe punkty szczepień mają zostać zorganizowane do 18 kwietnia, dzień później mają się w nich rozpocząć szczepienia. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: