W poniedziałek będzie można wejść
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

W poniedziałek będzie można wejść

Przedszkola otwarte zostaną w poniedziałek w Czechowicach-Dziedziedzicach oraz m. in. w gminie Hażlach. Zamknięte będą nadal w Ustroniu, Strumieniu, Goleszowie i Chybiu. Z powodu koronawirusa.Żłobek miejski, przedszkola publiczne oraz klasy od I do III w szkołach podstawowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice zostaną otwarte w najbliższy poniedziałek. Burmistrz Marian Błachut zapewnił, że zrobiono wszystko, aby ryzyko zakażenia koronawirusem zminimalizować. Podkreśla jednak, że "podjęte (…) działania nie dają 100-procentowej gwarancji wyeliminowania ryzyka zakażania".

To samo mówi burmistrz Ustronia, podejmuje jednak inne decyzje. Przemysław Korcz przypomina, że sytuacja epidemiczna w woj. śląskim, w porównaniu z innymi częściami kraju jest zła, a w jego mieście w ostatnich 2-3 tygodniach odnotowano 50% wzrost osób zakażonych. Dlatego ustrońskie przedszkola i żłobek pozostaną zamknięte do 7 czerwca. Posłuchaj

Zamknięte będą nadal również przedszkola w gminie Strumień. To w związku z "drastycznym skokiem zachorowań na COVID-19" - informuje burmistrz Anna Grygierek. W sobotę cieszyński sanepid poinformował o 6 nowych chorych w tej gminie, w sumie w Strumieniu zakażonych koronawirusem zostało 65 osób. To najwięcej biorąc pod uwagę wszystkie gminy powiatu cieszyńskiego. W Cieszynie zakażonych jest obecnie 59 mieszkańców, 56 w gminie Zerzydowice.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: