Urzędy powoli wprowadzają ograniczenia w obsłudze
fot. arch.
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Urzędy powoli wprowadzają ograniczenia w obsłudze

Pierwsze urzędy gmin/miast podjęły decyzję o powrocie do ograniczenia w obsłudze mieszkańców. Jest sugestia, by większość spraw załatwiać zdalnie, a w urzędzie pojawić się w tylko naprawdę koniecznych przypadkach.AKTUALIZACJA 15:14
Zamknięty został Wydział Komunikacji (starostwa powiatowego) w Czechowicach-Dziedzicach. Pomieszczenia zostaną zdezynfekowane. Jak podało w komunikacie starostwo, od poniedziałku klienci znów będą przyjmowani w tym wydziale. 

Do tego czasu wszystkich umówionych do czechowickiego oddziału mieszkańców zapraszamy do wydziału komunikacji w budynku starostwa przy ul. Piastowskiej 40 w Bielsku-Białej. Dzisiaj w czwartek pracujemy do godz. 16:30. Jutro, w piątek przyjmujemy mieszkańców od 7:30 do 13:30. W związku z nagłą sytuacją nie jest możliwy w bielskim wydziale odbiór dowodu rejestracyjnego oraz odbiór prawa jazdy. Przepraszamy za te utrudnienia - czytamy w komunikacie. 
 
WPIS:
Od dziś w systemie ograniczonego dostępu działa urząd w Wilkowicach. W mediach społecznościowych pojawił się apel o ograniczenie wizyt w urzędzie i skorzystanie z kontaktu telefonicznego lub poprzez pocztę elektroniczną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z pracowników ma dodatni wynik testu. Ta osoba jednak od piątku nie chodziła do pracy. 

Także leżące w powiecie bielskim Kozy od poniedziałku (19 października) ograniczają obsługę bezpośrednią. Interesanci będą obsługiwani pojedynczo, co oznacza, że w biurze poza urzędnikami może znajdować się tylko jedna osoba. Po weekendzie interesanci nie będą także bezpośrednio przyjmowani przez wójta gminy.

W sąsiedniej Porąbce również apelują o to, by najpierw zastanowić się czy konieczna jest osobista wizyta w urzędzie. Zapewniamy, że wiele spraw można w pierwszej kolejności załatwić telefonicznie lub mailowo - czytamy w komunikacie z urzędu gminy. 
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: