To sprzęt z wyższej półki
fot.: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

To sprzęt z wyższej półki

Nowa karetka trafi do gminy Jasienica. Bielskie Pogotowie Ratunkowe kupiło ambulans wyposażony m. in. w respirator dla dzieci.Zakup był możliwy dzięki dotacji (600 tys. zł) z ministerstwa zdrowia. Pojazd wart jest w sumie 730 tys. zł. Dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego podkreśla, że karetka jest naszpikowana sprzętem do ratowania życia z górnej półki. 
- Na wyposażeniu mamy defibrylatory, urządzenia do kompresacji klatki piersiowej, respirator który możemy zastosować także w przypadku dziecka mającego powyżej pół roku. Nie wszystkie respiratory spełniają takie wymogi. Same nosze bariatryczne, przystosowane do transportu cięższych chorych kosztują ok. 150 tys. zł. Stąd tak wysoka wartość zakupu - mówi Wojciech Waligóra. Posłuchaj
 
Pojazd uroczyście przekazali ministrowie: Stanisław Szwed i Grzegorz Puda. Obaj panowie dziękowali ratownikom medycznym za walkę na pierwszej linii frontu z pandemią COVID-19.  
- Myślę, że siłę i wolę walki z pandemią będziemy mieli do końca, natomiast takie wsparcie znacznie nam ją ułatwi - mówi ratownik medyczny Krzysztof Wilczek z podstacji Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Jasienicy. Posłuchaj

Bielskie pogotowie obsługuje powiat bielski i Bielsko-Białą, a więc obszar zamieszkiwany przez ok. 350 tysięcy mieszkańców. Wspiera także ościenne powiaty. Wymazobus pracuje również na Śląsku Cieszyńskim – przypominał dziś starosta Andrzej Płonka.Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: