To duże ułatwienie
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

To duże ułatwienie

Nowy sprzęt do walki z koronawirusem. To zakupy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i efekt wsparcia mieszkańców regionu.Komorę izolacyjną do przewozu osób zakażonych koronawirusem zakupiło Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Utworzono też specjalny zespół, który się tym zajmuje. Bio-bag to sprzęt, który oddziela chorego od medyka. Służy do wielokrotnego użytku i jest łatwy w dezynfekcji.

-Komora ochronna jest wyposażona w specjalne kieszenie, przez które personel może podać pacjentowi leki lub przeprowadzić konieczne czynności, takie jak podłączenie drenów do pompy infuzyjnej bez kontaktu bezpośredniego z zakażonym - wyjaśnia Wojciech Biela, kierownik zespołów wyjazdowych i dyspozytorni w bielskim pogotowiu. Posłuchajcie!

To nie jedyne zakupy. W ostatnich dniach na drogi powiatu bielskiego wyjechały 2 nowe karetki. To w pełni wyposażone fiaty ducato wraz z noszami przeznaczonymi dla najcięższych chorych. Warto wspomnieć, że firma z Kóz przekazała jako darowiznę urządzenia do dezynfekcji pojazdów ozonem. Trwają rozmowy z innymi przedsiębiorcami, którzy chcą wspomóc bielskich medyków.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: