Pytają: gdzie mamy parkować?
fot. Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Pytają: gdzie mamy parkować?

"Postojowy problem" dotyczy mieszkańców kilku budynków przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. I to paradoksalnie pomimo tego, że w sąsiedztwie jest duży parking (przy ul. Paderewskiego).Mowa o mieszkańcach budynków naprzeciwko Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego. Odmówiono im możliwości wykupu abonamentu, takiego jaki stosowany jest w strefie płatnego parkowania. Jak się dowiedzieliśmy, to właśnie o wspomnianą strefę chodzi. Ten rejon miasta nie jest nią objęty, stąd - zgodnie z przepisami - mieszkańcy nie mogą wykupić abonamentu. Posłuchaj.

W tej lokalizacji jest jeszcze jeden problem...

- Tam sytuacja jest nieco trudniejsza; dlatego że na tym odcinku [...] nie można wyznaczyć miejsc postojowych ze względu na parametry drogi - objaśniał na naszej antenie Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. 

Z urzędu płynie deklaracja, że przy kolejnej zmianie uchwały dot. obszaru strefy płatnego parkowania, ul. Wyzwolenia - na odcinku od ul. Paderewskiego do Piłsudskiego - zostanie objęta strefą płatnego postoju. Pozwoli to zameldowanym tam mieszkańcom na wykup abonamentu, na parkowanie w trzech najbliższych lokalizacjach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: