Policyjna zasadzka, włamywacze złapani
Fot. KMP Bielsko-Biała
Tomasz KlimczakTomasz Klimczak

Policyjna zasadzka, włamywacze złapani

Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 41-latka i jego 21-letnią wspólniczkę, którzy usiłowali włamać się do magazynu nieczynnego centrum handlowego.

Śledczy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej prowadzili dochodzenie w sprawie włamania do hal magazynowych nieczynnego centrum handlowego przy ulicy Filomatów. Zarządca obiektu złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, która miała miejsce 13 października br. Nieznani wówczas sprawcy skradli z jednego z magazynów sprzęt RTV i odzież o wartości ponad 2 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Kamińskiego. Przeprowadzono oględziny miejsca kradzieży i zabezpieczono ślady.  W toku prowadzonego dochodzenia ustalono że włamywacze planują kolejne włamanie do jednego z magazynów na terenie tego samego, nieczynnego centrum handlowego. Przygotowano zasadzkę i 19 października, tuż przed północą zatrzymano na gorącym uczynku parę mieszkańców Bielska-Białej – kobietę w wieku 21 lat i 41-letniego mężczyznę.

Para została zatrzymana i usłyszała zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Śledczy udowodnili 41-latkowi także wcześniejsze włamanie z października, za które również usłyszał zarzut. Dotarli też do jego 19-letniego wspólnika. On również został zatrzymany i usłyszał zarzut włamania. policjanci odzyskali  skradziony towar. Sprawcom grozi kara nawet 10 lat więzienia.


Zobacz inne wiadomości tego autora: