Opuszczają uzdrowiska
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Opuszczają uzdrowiska

„Kierownik kazał w trybie pilnym opuścić sanatorium przez kuracjuszy i wracać do domu”. Pytacie dlaczego nagle zamknięto uzdrowisko w Goczałkowicach. Odpowiadamy: to w związku z pandemią koronawirusa i ogłoszonym stanem epidemii.Uzdrowisko w Goczałkowicach-Zdroju wstrzymało przyjęcia już 14 marca w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Od 16 marca nie były wykonywane badania laboratoryjne oraz ambulatoryjne. Teraz, w związku z ogłoszonym wczoraj (20.03) przez ministra zdrowia stanem epidemii, ogranicza swoją działalność. Do jutra (do niedzieli) pensjonariusze muszą opuścić sanatorium.

Podobnie sytuacja wygląda w uzdrowisku w Ustroniu. „Kuracjusze, którzy przebywają obecnie w naszym uzdrowisku kończą pobyt w dniu 21 marca 2020 r., z możliwością jego przedłużenia do czasu organizacji bezpiecznego wyjazdu do miejsca zamieszkania” - informuje sanatorium "Równica". Jednocześnie zapewnia, że nie pobiera opłat za niewykorzystane dni pobytu.

Narodowy Fundusz Zdrowia zwrócił się do uzdrowisk w całym kraju z prośbą o umożliwienie kuracjuszom korzystania z pokoi i posiłków do czasu zorganizowania przez nich transportu powrotnego do domu.


Zobacz inne wiadomości tego autora: