Nowy dyrektor teatru
Magda FritzMagda Fritz

Nowy dyrektor teatru

Będą 4 premiery, a pod koniec sezonu międzynarodowy festiwal lalkarski."Nie zamierzam zamykać się w jakiejś grupie wiekowej. Uważam, że teatr lalek jest dla wszystkich, będą więc spektakle dla młodzieży i dorosłych”- zapowiada nowy dyrektor bielskiej „Banialuki” Jacek Popławski.

43-letni bielszczanin jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz wydziału lalkarskiego AST we Wrocławiu. Od tego sezonu zastąpił na stanowisku Lucynę Kozień. Nowy dyrektor podkreśla przywiązanie do lalki, zmian w zespole aktorów nie przewiduje. Posłuchajcie. 

Na najbliższy weekend zapowiedziano pierwszą z 4 premier w tym sezonie. Będzie to „Robinson” na motywach powieści Daniela Defoe. Główny bohater- mały chłopiec trafia do szpitala i zapada w śpiączkę. "Przenosi się" na bezludną wyspę. To spektakl dla dzieci szkół podstawowych. Kolejna nowa sztuka pojawi się na deskach bielskiego teatru w grudniu- "Jestem Aki". W maju w Bielsku-Białej, jak co 2 lata odbędzie się międzynarodowy festiwal lalkarski.

Popławski posiada dyplom reżysera teatralnego. Ukończył także studia podyplomowe dla menadżerów kultury na Uniwersytecie Ekonomicznych w Katowicach. Dyrektor "Banialuki" zaczynał jako aktor, pracował w teatrze "Maska" w Rzeszowie oraz w Śląskim Teatrze Lalek i Aktora "Ateneum" w Katowicach. Ostatnio był zastępcą dyrektora do spraw artystycznych w rzeszowskiej "Masce". 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: