Nowy układ sił. Prezydent ma większość
Magda FritzMagda Fritz

Nowy układ sił. Prezydent ma większość

Nowy układ sił w radzie miejskiej w Bielsku-Białej. Prezydent Jarosław Klimaszewski może już rządzić samodzielnie.Zlikwidowano 2 kluby radnych: klub Platformy Obywatelskiej i klub Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Krywulta, w ich miejsce powstał nowy samorządowy klub "Wspólnie dla Bielska-Białej", który będzie miał większość w radzie. "Powstał klub ponadpartyjny, który ma działać na rzecz miasta tak jak to powinno wyglądać w samorządzie"- mówi Karol Markowski, przewodniczący nowego klubu. 

Nie byłoby to możliwe, gdyby do nowego tworu nie dołączyli: radny niezrzeszony Roman Matyja, a przede wszytskim 2 radnych opozycji z PiS-u: Bronisław Szafarczyk i Maksymilian Pryga. Dla Szafarczyka, to druga kadencja. Dlaczego zdecydował się opuścić dotychczasowych kolegów? Posłuchajcie. 

Maksymilian Pryga działa w samorządzie zaledwie rok, właśnie przygotowuje raport ze swoich działań który przedstawi mieszkańcom. "Radny to nie jest polityk, radny jest do roboty"- mówi o swoim dotychczasowym doświadczeniu w radzie miejskiej. Posłuchajcie. 

"Ten klub nie powstał przeciwko komuś, czy czemuś, ale dla dobra miasta"- prezydent Jarosław Klimaszewski przekonuje, że porozumienie programowe, które zawarł po wyborach z klubem Niezależni.BB nadal jest aktualne. Posłuchajcie. 

Pierwsza sesja już przy nowym układzie sił w radzie miejskiej odbędzie się we wtorek.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: