Nowy challenge. Nauczyciele w roli raperów
fot. Google Street View
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Nowy challenge. Nauczyciele w roli raperów

Rap to ostatnio silne narzędzie muzyczne do niesienia pomocy. Internet zalała lawina wyzwań w ramach akcji #hot16challenge. Rapują już nie tylko artyści, ale także politycy. My chcemy Wam opowiedzieć o akcji inspirowanej tym co można zobaczyć w sieci. Nauczyciele bielskiej podstawówki nr 6 postanowili zarapować na rzecz swojego ucznia.Marcin jest uczniem VI klasy SP 6 w Bielsku-Białej. Potrzebuje wózka elektrycznego z kilku powodów. Jak mówi p. Jerzy, tata chłopca, taki wózek sprawi, że Marcin będzie w szkole bardziej samodzielny. Do tego pomoże w treningach bocci, to jedyny sport jaki może uprawiać. Posłuchaj.

Zbiórką jak największej kwoty ma zaowocować pomysł podpatrzony w sieci. Challenge nauczycieli SP 6 ma takie same założenia jak popularna akcja. Pod każdym filmikiem na facebookowym profilu szkoły, jest link do zbiórki na rzecz Marcina.  Wyzwania podjęło się już 8 pedagogów. Talent nie jest istotny, ważne by zachęcić do wpłacania środków na utworzoną w sieci zbiórkę i oczywiście podać dalej (link do zbiórki TUTAJ).

- Nauczyciele bardzo chętnie nagrywają i pokazują się w nowej odsłonie, która myślę, że bardzo zbliża ich do uczniów - opowiadała nam Magdalena Szendzielorz-Sadlik, który wpadła na pomysł połączenia "czelendżu" ze zbiórką na wózek dla Marcina. Posłuchaj.

- I dla uczniów, i dla rodziców jest to coś zabawnego, można zobaczyć nauczycieli w innej roli, raperów. Mierzymy się z wyzwaniami - dodaje Bartłomiej Bączek, wychowawca klasy Marcina.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: