Nowe zakażenia i kolejne ofiary [AKTUALIZACJA]
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Nowe zakażenia i kolejne ofiary [AKTUALIZACJA]

8 nowych przypadków w województwie śląskim, 5 w małopolskim. W całym kraju Ministerstwo Zdrowia informuje o 43 kolejnych osobach z koronawirusem.AKTUALIZACJA 21.30

Wiadomo już, że wśród nowych przypadków zachorowań są dwie osoby z Podbeskidzia. W dobrym stanie w izolacji domowej przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu żywieckiego. Mieszkaniec był w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną. Również w swoim domu jest młody mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał kontakt z osobą chorą.

Śląski Urząd Wojewódzki informuje też, że zmarła w tyskim szpitalu kobieta to 73-letnia mieszkanka Mysłowic. Najpierw zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem koronawirusem kobieta zmarła. Inspektorzy sanitarni nie ustalili źródła zakażenia 73-latki - mieszkała sama. Osoby z jej najbliższego otoczenia zostały poddane kwarantannie.

AKTUALIZACJA 20.10

"Mamy 71 nowych przypadków" - informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 6 osób to mieszkańcy województwa śląskiego. Z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 5 osób, w tym 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała inne choroby.

Łączny bilans zachorowań w całym kraju wynosi 2055.

AKTUALIZACJA 17.25


Jest kolejnych 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 19 z nich dotyczy województwa małopolskiego, w tym jest także mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, to mężczyzna w sile wieku. Tym razem nie ma mowy o województwie śląskim.

Z najnowszych danych sanepidu wynika, że w Bielsku-Białej i powiecie 12 osób hospitalizowanych jest z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 650 objętych jest kwarantanną. Ze Śląska Cieszyńskiego w szpitalach leży 16 osób, 264 są w kwarantannie. Na Żywiecczyźnie hospitalizowane są 2 osoby, 170 przechodzi kwarantannę.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju to 1984 osoby.

WPIS:

Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia mówią o następnych 8 zakażonych osobach w województwie śląskim i 5 w małopolskim. Z powodu koronawirusa zmarły kolejne 4 osoby m.in. 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach. Pozostali byli pacjentami placówek w Poznaniu i Łańcucie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1905.
Zobacz inne wiadomości tego autora: