Nieletnie uciekinierki
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Nieletnie uciekinierki

Dwie sytuacje, które łączy to, że w obu przypadkach chodziło o ucieczkę 11-latek. Skutecznością w poszukiwaniach wykazali się mundurowi z komendy w Oświęcimiu.
Do pierwszej sytuacji doszło jeszcze w ubiegłym tygodniu. Mieszkanka Oświęcimia powiadomiła mundurowych o tym, że jej 11-letnia córka - z którą ma kłopoty wychowawcze - nie wróciła do domu. Policjanci  zaczęli skrupulatnie sprawdzać adresy znajomych, u których nieletnia mogła przebywać. W końcu odnaleziono uciekinierkę w piwnicy jednego z bloków. Nieletnia powiedziała, że nie zamierzała wracać do domu przez co najmniej dwa tygodnie, bo mama ograniczyła jej wyjścia z domu i spotkania ze znajomymi (ze względu na zachowanie nastolatki).
 
Do podobnej sytuacji doszło w tym tygodniu. Tym razem ucieczkę (innej) 11-latki zgłosił ojciec. Nie było wskazań, gdzie nieletnia może przebywać; nie miała ze sobą też telefonu komórkowego. W ciągu kilku godzin policjanci przeprowadzili szereg rozmów z rówieśnikami i ustalili adres 12-latka, z którym dziewczynka była widziana. Drzwi mieszkania otworzyła matka chłopca, która potwierdziła, że dziewczynka przebywa u nich. 
 
Materiały dotyczące tych ucieczek trafią teraz do sądu, do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: