Miasto kupi sprzęt do testów?
Śląski Urząd Wojewódzki
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Miasto kupi sprzęt do testów?

Klub radnych Niezależni.BB złożył interpelację ws. zakupu urządzenia do wykrywania zakażenia koronawirusem.Na biurku prezydenta Bielska-Białej pojawił się wniosek o zakup aparatury do przeprowadzania testów w kierunku wykrycia koronawirusa. To pomysł czwórki radnych z klubu Niezależni.BB. Chodzi o to, by jak najszybciej diagnozować chorych na Covid-19, bo to pomoże w walce z epidemią. "Niezależni" za przykład podają prezydenta Poznania, który zdecydował o zakupie takiego sprzętu za 100 tys. zł.

Zwiększenie liczby dostępnych testów mogłoby wpłynąć na częściowe obniżenie wzrastającej liczby zgonów, które czekają nas w najbliższych tygodniach. Dlatego część samorządów na własną rękę finansuje zakup potrzebnej aparatury - argumentują w interpelacji radni wspomnianego klubu.

- Przede wszystkim kwestia diagnostyki i izolacji to jest jedna z metod, która może nas uchronić przed katastrofą - komentuje Małgorzata Zarębska, szefowa klubu Niezależnych.BB. Posłuchaj.

Wiadomo, że prowadzone są rozmowy o warunkach i w ogóle możliwości zakupu takiego sprzętu. Jeśli dojdzie do zakupu aparatury to wtedy nastąpi analiza, gdzie testy powinny być przeprowadzane.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: