Jedyne takie miejsce w regionie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Jedyne takie miejsce w regionie

To nowa sala koncertowa w Bielsku-Białej. Wśród artystów oraz fanów czy też miłośników muzyki jest już jednak dobrze znana i ceniona ze względu na perfekcyjną akustykę.Cavatina Hall zainaugurowała swoją działalność jeszcze w czasie pandemii, w lutym. To był trudny okres dla branży koncertowej. Mimo to, teraz – z perspektywy kończącego się sezonu – dyrektor naczelny i programowy Cavatiny Marcin Smolik uznaje te pierwsze miesiące jej działalności za sukces.
 
- Bardzo dużo się podziało na naszej sali. Pojawili się artyści, którzy do Bielska nigdy nie zaglądali, np. Mari Samuelsen, która miała tak naprawdę drugi koncert w Polsce. Wydarzeniem dużym na pewno był koncert Miousha z zespołem Śląsk - Pieśni Współczesne oraz nagranie stąd płyty „Live at Cavatina Hall” - mówi Marcin Smolik. Posłuchaj
 
Na koncert Krzysztofa Zalewskiego nie wszyscy chętni mogli dostać bilet. Trudno było o wejściówkę również wiosną na występy Marii Peszek czy Wojciecha Waglewskiego z synami.

Działająca niespełna pół roku nowa sala koncertowa w Bielsku-Białej przyciąga jednak fanów muzyki nie tylko rozrywkowej. Marcin Smolik za swój największy sukces uznaje możliwość zaproszenia do stolicy Podbeskidzia artystów wykonujących muzykę klasyczną.
 
- Dla mnie największym sukcesem jest przede wszystkim ściąganie koncertów symfonicznych, ściąganie tutaj filharmoników z Ostrawy w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej, filharmoników z Brna. To są rzeczy, których już dawno, dawno w Bielsku i w regionie nie było – podkreśla dyrektor.Posłuchaj
 
A koncertowe plany Cavatiny mogą melomanów przyprawić o zawrót głowy. Jesienią do Bielska-Białej przyjedzie, między innymi, Royal Philharmonic Orchestra z Londynu!

Ucieszą się też fani Wojciecha Waglewskiego, który ponownie zawita do Bielska-Białej. Tym razem z projektem Anawa 2020. Marcin Smolik zdradza, że prowadzi również rozmowy z inna legendą polskiej sceny rockowej – Lechem Janerką. Artyście z Wrocławia, który miał już nie koncertować, tak spodobało się w Cavatinie, że po gorąco przyjętym koncercie, na „deskach” tamtejszej sceny dał do zrozumienia, że jeszcze tutaj powróci...  
 
Jeśli chodzi o gwiazdy pop, to zakontraktowany jest już występ jesienią Natalii Kukulskiej z koncertem „MTV Unplugged”. 
 
Jutro (30.06) w tej nowoczesnej i pięknej sali koncertowej odbędzie się już ostatni koncert w tym sezonie przed wakacyjną przerwą.
 W lipcu i sierpniu muzykę na żywo będzie można usłyszeć w ramach Letniej Sceny Sfery, w każdy piątek przed galerią handlową. Pierwszy koncert, już 1 lipca. Na placu Bolka i Lolka przed Sferą wystąpi Lordofon.
A później pojawi się m. in. Skubas, Bass Astral czy Kasia Lins.Posłuchaj


 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: