Ile kosztuje walka z epidemią?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Ile kosztuje walka z epidemią?

Milion złotych wydało już Bielsko-Biała z rezerwy kryzysowej na walkę z koronawirusem. Już wiadomo, że potrzebne będą dużo większe środki.Przesuwają inwestycje, odwołują imprezy. Takie decyzje zapadają w samorządach, bo pieniądze są teraz potrzebne na walkę z koronawirusem. Bielsko-Biała już wydało milion złotych z rezerwy kryzysowej np. na środki ochrony osobistej dla szpitala i służb. Prezydent Jarosław Klimaszewski przyznaje, że trzeba będzie odsunąć w czasie część inwestycji. Te rozpoczęte są niezagrożone, ale trwa analiza, które zaplanowane na ten rok zadania będą musiały poczekać. Odwołane są także wszystkie wydarzenia kulturalne. Posłuchajcie!
 
Taką samą decyzję podjęła też Pszczyna, rezygnują między innymi ze swojej sztandarowej imprezy Daisy Days. Posłuchajcieargumentów burmistrza Dariusza Skrobola.

Na liście odwołanych imprez są także m.in. Dzień Dziecka na plaży w Łące oraz obchody związane 30-leciem samorządności.

Dodatkowo, Zarząd Województwa poinformował właśnie, że na walkę z koronawirusem zostaną przeznaczone 24 mln euro, czyli niemal 110 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: