Dogadali się. Piątka pojedzie do szpitala
phototrans.pl
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Dogadali się. Piątka pojedzie do szpitala

Ten autobus miał kursować już w marcu. Znalazły się pieniądze, zabrakło jednak rozmowy i sensownego ustalenia rozkładu jazdy.
Chodzi o kursy autobusowe współfinansowane przez gminy powiatu żywieckiego. W listopadzie ubiegłego roku Zarząd Powiatu Żywieckiego złożył do wojewody śląskiego wniosek o dopłatę do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.  Wojewoda pozytywnie rozpatrzył wniosek i przeznaczył na ich realizację blisko 2,5 mln zł. W kosztach partycypują gminy, dla których możliwe stało się uruchomienie brakujących połączeń w dni wolne od pracy i umożliwienie dojazdu do nowego szpitala w Żywcu.
Linie, których w sumie jest osiem w zasadzie już działają, poza połączeniem z gminy Czernichów. To ma ruszyć 10 maja. Dodatkowy autobus oznaczony numerem 5, będzie kursował na linii Międzybrodzie Bialskie Żarnówka Mała – Nowy Szpital Żywiec.
Powodem przedłużającego się uruchomienia linii, był rozkład jazdy, zbliżony do kursującej linii miejskiej nr 9 MZK Żywiec. Pojawiły obawy mieszkańców, głównie Małej Tresnej o zawieszenie „9-tki” z powodu zbliżonych godzin odjazdów obu autobusów. W efekcie, pięć nowych kursów w ciągu dnia ma być realizowane tylko w dni robocze.


Zobacz inne wiadomości tego autora: