Dla kogo podwyżki?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Dla kogo podwyżki?

Wypłaciliśmy już podwyższone pensje dla nauczycieli – zapewnia odpowiedzialny za oświatę w gminie Kęty wiceburmistrz Rafał Ficoń.Jak informuje, gmina przeznaczyła na ten cel z budżetu ponad 200 tys. zł nie czekając na większą subwencję oświatową. Pieniądze zostały przelane 2 września - mówi Rafał Ficoń.

Do tej pory nie została jednak uzgodniona ze związkami zawodowymi sprawa wypłaty dodatku za wychowawstwo. Ten dodatek, obowiązkowo w wysokości 300 złotych, musi być wypłacony wychowawcom w szkołach.

Natomiast w jakiej wysokości zostanie przyznany i ilu osobom pracującym w przedszkolach, to zależy od samorządów. Temat już wywołał dyskusje. Myślę, że ministerstwo nie zauważyło, że opiekunów oddziałów przedszkolnych jest czasami dwóch - uważa zastępca burmistrza gminy Kęty. Posłuchaj

Rafał Ficoń podkreśla, że zrzucanych na samorząd obowiązków jest coraz więcej, niestety za zwiększoną liczbą zadań nie idą większe pieniądze z budżetu państwa. Co więcej, dochody samorządów są coraz szczuplejsze, na przykład z powodu zmiany w ustawie o podatku PIT.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: