"Cała inwestycja jest bardzo złożona"
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Cała inwestycja jest bardzo złożona"

W Kozach trwa modernizacja ul. Pod Grapą. To największe tegoroczne zadanie drogowe w tej gminie.- Cała inwestycja jest bardzo złożona. Nie jest może trudna z punktu widzenia technicznego, ale jednak lokalizacja tej drogi i cała infrastruktura związana z działalnościami gospodarczymi, które tam funkcjonują, wprowadza pewne reguły, których my musimy się trzymać. Przede wszystkim z troską o te działalności gospodarcze - mówi wójt Jacek Kaliński

Jak usłyszeliśmy w urzędzie, zakończyły się roboty związane z kanalizacją deszczową i sanitarną (na całym odcinku). Zmodernizowany został także przepust drogowy.

- W chwili obecnej są prowadzone prace mające na celu stabilizację gruntu, na odcinku tej drogi od ul. Chmielowej do przepustu - relacjonuje Marcin Lasek, zastępca wójta Kóz. Posłuchaj.

Gdy ten etap się zakończy, to ekipy przeniosą się na drugą stronę, czyli będzie to fragment od przepustu do ul. Topolowej.

Finisz modernizacji ul. Pod Grapą ma nastąpić do końca sierpnia, ale już są sygnały, że będzie to wcześniej. Na remont tej drogi gmina zdobyła dofinansowanie z puli Funduszu Dróg Samorządowych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: