Będą kolejne autobusy
Obrady zarządu. Fot. FB/Komunikacja Beskidzka
Beata SteklaBeata Stekla

Będą kolejne autobusy

Jeszcze w tym kwartale Komunikacja Beskidzka planuje kupić dwa autobusy. Niewykluczone, że w przyszłym roku dokupi kolejnych dziesięć.Decyzja o kupnie dwóch maszyn zapadła podczas obrad zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, które odbyły się przed weekendem. Poprzedziło ją postanowienie o podwyższeniu kapitału spółki. Mówi Maksymilian Pryga, rzecznik prasowy Komunikacji Beskidzkiej. Posłuchaj 

Wspomniane autobusy będą używane, ale - jak zaznacza nasz rozmówca - całkowicie sprawne i niewysłużone. Całkowity koszt ich zakupu to około 700 tysięcy złotych netto. Posłuchaj 

- Ustaliliśmy również, że w przyszłym roku zasilimy nasz tabor może nawet i dziesięcioma dwuletnimi „gazowcami”, które dzisiaj jeżdżą po jednym z krajów Unii Europejskiej - dodaje rzecznik.

Przy okazji zdradza, że spółka zamierza wystarać się o unijne pieniądze na zakup nawet trzydziestu kilku nowych „gazowców”.

W trakcie opisywanego posiedzenia zapaliło się też zielone światło dla prac projektowych związanych z powstaniem centrum przesiadkowego (na dolnej płycie dworca przy ulicy Warszawskiej) oraz z modernizacją zajezdni dawnego PKS-u przy ulicy Legionów. Na oba te cele spółka zamierza przeznaczyć po po 300 tysięcy złotych netto.

Autobusy Komunikacji Beskidzkiej kursują po drogach Bielska-Białej oraz gmin Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice. Przewoźnik jeździ także do Chybia w powiecie cieszyńskim, Kęt i Osieka w powiecie oświęcimskim, Andrychowa w powiecie wadowickim oraz Łodygowic i Czernichowa na Żywiecczyźnie.

Tabor obecnie liczy około setki autobusów, z czego 26 to kupione w zeszłym roku solarisy urbino.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: