Znaleźli 300 Ambasadorów Klimatu
Magda FritzMagda Fritz

Znaleźli 300 Ambasadorów Klimatu

Są w różnym wieku, wykonują różne zawody i mają odmienne pasje, ale wszystkich łączy przekonanie, że mają wpływ na klimat. Bielsko-Biała znalazło trzystu Ambasadorów Klimatu.To część projektu realizowanego przez biuro zarządzenia energią w urzędzie miejskim.
Tyle osób zgodziło się na podjęcie konkretnego działania na rzecz ochrony klimatu. W związku z tym udostępniły swój wizerunek. Między innymi na Starym Rynku realizowane są ostatnie sesje zdjęciowe. "Nie było łatwo zebrać 300 osób. To jednocześnie 300 deklaracji, ponieważ każdy plakat jest podpisany hasłem, które równocześnie podpowiada bielszczanom, jak oszczędzać energię. To jest główny cel tych działań"- mówi Sylwia Wyrobek z biura zarządzania energią. Dobry efekt dały zaproszenia do szkół i przedszkoli oraz konkursy dla najmłodszych. Do projektu zgłaszały się całe rodziny i szkoły. Do akcji przyłączyli się również urzędnicy ratusza, są osoby znane: artyści, sportowcy i dziennikarze. Zobowiązują się do prostych działań: będą gasić światło w pomieszczeniu, z którego wychodzą, będą używać tylko żarówek energooszczędnych, będą uczyć dzieci, jak oszczędzać energię.
Wystawę części zdjęć można było już oglądać w centrum handlowym "Sfera" podczas Beskidzkiego Festiwalu Energii. Wszystkich ambasadorów klimatu będzie można znaleźć także w internecie. Wystawa jest częścią ogólnoeuropejskiego projektu "ENGAGE", co znaczy "przyłącz się". Foto: jedna z Ambasadorek Klimatu Anna Drabczyńska

Posłuchaj audycji:Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: