Zmarł legendarny ratownik. Nie żyje "Rumcajs"
fot.: Fb Beskidzie WOPR oddział w Żywcu
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Zmarł legendarny ratownik. Nie żyje "Rumcajs"

Dziś w wieku 70 lat zmarł Jerzy Ziomek, który wszystkim nie tylko w Żywcu i na Żywiecczyźnie, przez swój charakterystyczny wygląd i strój znany był jako "Rumcajs". Poinformował na swoim profilu internetowym burmistrz Żywca Antoni Szlagor.Jerzy Ziomek był ratownikiem wodnym, przewodnikiem górskim, wieloletnim szefem żywieckiego oddziału Beskidzkiego WOPR-u. Nad Jeziorem Żywieckim znali go wszyscy wypoczywający. 

"W swoim życiu uratował dziesiątki ludzkich istnień, był człowiekiem pełnym humoru, werwy, organizatorem wielu akcji społecznych, zawsze mającym swoje zdanie, walczącym o sprawy ratownictwa wodnego. Dziś nasze miasto straciło wspaniałego, oddanego sprawie człowieka. Cześć Jego Pamięci!" - napisał Antoni Szlagor. 

Jerzego Ziomka pożegnali też w internecie ratownicy: "Odszedł na wieczną służbę nasz Prezes Jerzy "Rumcajs" Ziomek. Przez większość swojego życia zarażał swoją pasją kolejne pokolenia ratowników i pasjonatów. Dzięki Jego oddaniu nasze Jezioro było zawsze bezpieczne. Spoczywaj w pokoju Prezesie".


Zobacz inne wiadomości tego autora: