"Złotka" na parkiecie. To było świetne widowisko
Joanna Wieczorek/Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Złotka" na parkiecie. To było świetne widowisko

To była nie lada gratka dla miłośników siatkówki. Na jednym parkiecie można było zobaczyć Mistrzynie Europy i Mistrzynie Polski. Mocnym, sportowym spotkaniem oficjalnie otwierano halę Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.To był piękny, mistrzowski pojedynek. Mistrzynie Europy z lat 2003 i 2005 zmierzyły się z drużyną BKS Stal Bielsko-Biała, czyli Mistrzyniami Polski z lat 2003-2016. Pretekstem do tego było otwarcie nowej hali Akademii Techniczno-Humanistycznej. Widzowie mogli zobaczyć siatkówkę na najwyższym poziomie. To m.in. dzięki Aleksandrze Jagieło, która kiedyś tworzyła skład "Złotek" a teraz realizuje się jako dyrektor sportowy BKS-u. 

- Hala jest bardzo "przyjemna" i bardzo fajnie się gra. My miałyśmy szansę tutaj raz potrenować [...]. Myślę, że każda uczelnia chciałby mieć taki obiekt - opowiadała nam fenomenalna siatkarka. Posłuchaj.

Aleksandra Jagieło jest także absolwentką bielskiej ATH. Dla uczelni otwarcie nowej hali to wielkie święto. Jej budowa rozpoczęła się w 2018 roku, ale starania o dofinansowanie mają tak naprawdę znacznie dłuższą historię. Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego wyłożyło na jej powstanie 9,5 mln złotych, ATH dołożyła 2 mln. To jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w naszym regionie. Z zapowiedzi władz uczelni wynika, że hala będzie dostępna także dla mieszkańców Bielska-Białej.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: