"Zielona ręka" za pomoc w organizacji szeregu akcji
fot. mat. prasowe
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

"Zielona ręka" za pomoc w organizacji szeregu akcji

Fundacja ARKA wyróżniła Galerię SFERA statuetką "zielonej ręki". To forma podziękowania za współpracę w tworzeniu akcji proekologicznych i społecznych."Zielona ręka" to 10 akcji aktywnej edukacji ekologicznej i największy tego typu program w Polsce. W 2021 roku wzięło w nim udział ponad 700 tysięcy uczestników. To sukces także naszych partnerów, dzięki którym możemy prowadzić ten program, dlatego chcemy im podziękować statuetką symbolizującą ideę programu. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, którego Galeria SFERA udziela nam od lat, promując idee ekologiczne oraz pomagając w organizacji i udostępniając przestrzeń na wydarzenia w samym sercu Bielska-Białej - objaśnia Wojciech Owczarz, prezes fundacji ARKA.

Fundacja we wspomnianej Galerii realizuje takie akcje jak: "Książka wspiera bohatera", czy "Zabawki ratują zwierzaki"

Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA udało nam się zrealizować tak wiele działań łączących aspekt ekologiczny, społeczny, edukacyjny i kulturalny. Razem sadziliśmy rośliny do ogrodów deszczowych, organizowaliśmy wystawy i akcje edukacyjne, zachęcaliśmy Bielszczan do zdrowego trybu życia i działaliśmy na rzecz WOŚP. Pierwsza w Polsce Tlenodajnia powstała właśnie u nas w 2019 roku, a w ubiegłym roku podobną przestrzeń, w której można oddychać czystym powietrzem, udało się zaaranżować i wyposażyć w jednym z bielskich Domów Dziecka dzięki akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA” - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.
 
10 placówek opiekuńczo-wychowawczych z: Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna, Pszczyny i Kęt skorzystało ze środków zgromadzonych dzięki ubiegłorocznym kiermaszom. Dochód zasilił również działalność 11 świetlic środowiskowych skupionych w Zespole Placówek dla Dzieci i Młodzieży PARASOL oraz fundację "Ulica Kreatywna". Środki ze zbiórek na rzecz zwierząt zostały przeznaczone na leczenie 11 z nich i wspomogły także: Fundację "Mysikrólik" prowadzącą ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna pomagające skrzywdzonym i bezdomnym kotom z Bielska-Białej i okolic, Fundację Psia Ekipa, Grupę DOMDLAPSA, czyli wolontariuszy działających przy bielskim schronisku oraz Fundację Przystań Ocalenie, prowadzącą przytulisko w Ćwiklicach, koło Pszczyny. 

***tekst powstał w oparciu o materiały prasowe.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: